Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Jídlo

Veggie Challenge. Každý Čech může ušetřit v lednu tři zvířecí životy

Veggie Challenge pomáhá překonat bariéry v cestě za rostlinným stravováním například šířením osvědčených vegetariánských a veganských receptů foto: PROVEG

Lidé po celém světě se vedle již zažitého Suchého února hojně zapojují také do tzv. Veganuary. Jde o výzvu organizovanou britskou neziskovkou, jež povzbuzuje lidi, aby se v lednu stravovali více rostlinně.
  13:00

Obdoba této výzvy dorazila i do Česka v podobě Veggie Challenge, za kterou stojí organizace ProVeg Česko. Každý účastník může během měsíce pomoci ušetřit až tři zvířecí životy a značné množství vody, půdy a emisí CO2. Do výzvy se může kdokoliv zapojit registrací na Veggiechallenge.cz, kde si pak vybere, zda bude jíst vegansky, vegetariánsky, nebo absolvuje jen pár bezmasých dnů.

„Veggie Challenge je 30denní výzva, která spotřebitelům a spotřebitelkám pomůže snížit spotřebu živočišných výrobků, a účinně jim pomáhá překonat nejčastější bariéry, které jim brání stravovat se více rostlinně, například seznámením s nejnovějšími rostlinnými produkty i doporučením ověřených receptů,” představuje Veggie Challenge manažerka kampaně Tereza Trávníčková.

Velkou motivací k zapojení mohou být i životy zvířat. Každý, kdo se rozhodne pro snížení konzumace (či úplné vyloučení) živočišných produktů, zejména masa, ale také mléčných výrobků a vajec, přispěje k menší poptávce po těchto produktech a následnému snížení zbytečného utrpení a umírání zvířat v budoucnosti. Pokud někdo během výzvy přejde z běžné stravy na 30 dní na čistě veganskou, ušetří přibližně tři životy suchozemských zvířat.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!