26. června 2017 6:15 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Nejošklivějším psem roku se letos stala fena neapolského mastina

Fena Martha, vítězka titulu nejošklivější pes roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fena Martha, vítězka titulu nejošklivější pes roku. | foto: ČTK

PETALUMA Titul nejošklivějšího psa roku si letos z kalifornské Petalumy podle amerických médií odváží mohutná a respekt vzbuzující fena neapolského mastina. Martha, která váží 57 kilogramů, od začátku patřila k favoritům díky mimořádně vrásčitému obličeji, který je jinak pro toto plemeno typický.

Volné záhyby kůže, které u Marthy i na mastina dosahují mimořádných rozměrů, upoutaly diváky i porotce, kteří vybírali ze 14 uchazečů o kuriózní titul.

Všichni psi museli absolvovat přehlídku na červeném koberci, při které bylo zakázáno jakkoli upravovat jejich přirozený vzhled. Pro vítěze byla připravena odměna 1500 dolarů (35 tisíc korun).

Martha titul převzala po drobné čivavě SweePee Rambo - vítězce loňského ročníku, která zaujala křivýma nožkama, rozježeným chomáčem srsti na hlavě a věčně vyplazeným jazykem.

Soutěž o nejošklivějšího psa se v Kalifornii pořádá každoročně už téměř třicet let. Porota oceňuje špatnou stavbu těla, vítaný je případný zápach nebo nezvladatelná povaha.

ČTK
J. Pospíšil To nechápu. To je nádherná fena. 17:01 26.6.2017
I. Lyčka Krásný pes, tak proč ho urážejí? 16:19 26.6.2017
J. Kohout Tak to už jsme dva. 12:11 26.6.2017

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!