Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ptačí park u Josefova na Náchodsku otevřel lokalitu džungle

Magazín

  5:02
JAROMĚŘ - Česká společnost ornitologická (ČSO) v ptačím parku Josefovské louky u Josefova na Náchodsku pro návštěvníky otevřela novou trasu v takzvané Josefovské džungli. Jde o asi kilometr dlouhé území divočiny. „Díky otevření džungle mohou návštěvníci nově obejít park okružní trasou bez vracení se stejnou cestou,“ informoval správce parku Břeněk Michálek.

Červenka obecná foto: Wikipedia

Ptačí park Josefovské louky o rozloze asi 80 hektarů vzniká od roku 2006. Jeho hlavním cílem je umožnit návrat mokřadních ptáků na dříve zaplavované louky v nivě Metuje a současně zpřístupnit území veřejnosti. Jeho páteří je 100 let starý závlahový systém, který Česká společnost ornitologická opravila, a který nyní umožňuje regulaci výšky spodní vody na okolních loukách.

Okružní stezka v ptačím parku vede kolem celého parku až k soutoku Staré Metuje s Novou Metují, kde v ohradě žijí od roku 2018 divocí koně. Rozšíření stezky přes džungli vytvořili dobrovolníci motorovými pilami a křovinořezy.

„Návštěvníci mají možnost na trase spatřit vydru, ledňáčka, bobří ohryzy, popraskané rozvrácené vrby pokryté choroši a malebné zátoky Metuje. Stezku ocení především lidé, kteří milují obyčejné nezpevněné chodníčky divokou přírodou,“ uvedl Michálek. Na dvou místech nové stezky jsou dřevěné cedule s kresbami koní, zubrů a praturů, tedy zvířat, která v lokalitě kdysi žila.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!