Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

‚Jonák vstal z hrobu a všichni o tom mluví!‘ Úspěch Devadesátek je úplná senzace, říká herec Bartoš

Kryštof Bartoš | foto: MAFRA

Premium Rozhovor
Mladý herec Kryštof Bartoš exceluje v oceňované krimi sérii Devadesátky jako „mimoň s mulletem“, jak sám nazývá svou postavu vyšetřovatele Tomáše Kozáka. Nadšenec do poezie a bývalý přístavní dělník o době, která vyvolává nostalgii i skepsi.

Herec Kryštof Bartoš sedí v jedné z místností starého mlýna, jehož stěny zdobí oprýskané fresky, a žárovka na stropě mu kolem hlavy tvoří svatozář. Hvězda televizního seriálu Devadesátky se přijela do rodného Drásova vykurýrovat z onemocnění covidem-19. 

Po pár dnech v izolaci se ale cítí lépe a s cigaretou v jedné a mobilním telefonem ve druhé ruce vypráví o svém dětství. V online rozhovoru vzpomíná na dobu, kdy byl zakřiknuté dítě bez kamarádů a veškerý čas trávil s babičkou nebo v obležení knížek.

Mrázek nám rok před smrtí začal donášet, říká bývalý detektiv. Sledování v den vraždy podle něj náhle utnula BIS

Bartoš je dítětem 90. let, doby, kdy se podle něj kvůli euforii ze svobody nadělala spousta chyb. Hlavní star kladně hodnoceného seriálu České televize Devadesátky v rozhovoru vypráví o Divokém východě i lásce, kvůli níž vykládal v Německu lodě.

Seriál Devadesátky se těší velmi dobré sledovanosti. Druhý díl si nenechalo ujít 2,6 milionu diváků. Čím si takový zájem vysvětlujete?
Je to úplná senzace. Ivan Jonák vstal z hrobu a všichni o tom mluví! Já myslím, že je to nostalgií po tehdejší době. Nejen náš seriál, ale celá 90. léta se těší explozi zájmu. Vracejí se i v módě. A moji levicoví kamarádi říkají, že právě v 90. letech leží kořeny veškeré společenské nespravedlnosti a že bychom se o toto období měli víc zajímat. Ale diváci měli rádi i Případy 1. oddělení a chápu, proč je scenáristický styl Josefa Mareše tak baví. 

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s
Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství můžete kdykoliv zrušit a je bez závazků.
Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat