Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Agent Jejího Veličenstva Craig slaví 45. narozeniny

Lidé

  7:00
LONDÝN - Anglický herec Daniel Craig, který 2. března slaví své pětačtyřicáté narozeniny, je známý širší veřejnosti především jako šestý představitel neohroženého agenta Jamese Bonda. Bondovskou štafetu převzal v roce 2005 od Ira Pierce Brosnana, kterému byla role neprůstřelného agenta Jejího Veličenstva svěřena v 90. letech a který si ji vystřihl celkem čtyřikrát. Craig byl Bondem zatím třikrát.

Daniel Craig a Aston Martin v bondovce Skyfall foto: Skyfall

Craig debutoval v roli agenta 007 ve snímku Casino Royale, který měl premiéru v roce 2006. Film Quantum of Solace (Množství útěchy) byl uveden do kin v roce 2008 a zatím poslední bondovka s Craigem v hlavní roli, kasovní trhák Skyfall, měla premiéru loni.

ČTĚTE TAKÉ:

Vysoký, pohledný blonďák s modrýma očima je absolventem prestižní londýnské herecké školy Guildhall School of Music and Drama a před kamerou už vytvořil několik desítek rolí. Zaujal například ve snímcích Lara Croft: Tomb Rider, Road To Perdition, Po krk v extázi, Sylvia, ve Spielbergově dramatu Mnichov, je hvězdou remaku filmu Muži, kteří nenávidí ženy a zajímavou roli si zahrál také v dramatu z druhé světové války Odpor.

Autoři: ,