Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Antonio Banderas postaví hotel a bude se v něm scházet s milovníky vína

Lidé

  20:44
MADRID - Španělský herec Antonio Banderas oznámil, že se chce pustit do podnikání v turistice spojené s vínem na svých vinicích na severu Španělska, kde hodlá postavit hotel. Uvedl to pro nedělní přílohu španělského deníku El Mundo.

Antonio Banderas foto: Reuters

"Mám v úmyslu například pořádat konference o vínu a literatuře. Chci rozvíjet turistiku spojenou s vínem," řekl devětačtyřicetiletý herec. "Uvažujeme o tom, že tu postavíme hotel, v němž by se scházeli milovníci vína, poněvadž to je kouzelné místo," dodal.

Banderas v březnu koupil padesátiprocentní podíl na pozemcích na březích řeky Douro na severu Španělska. Vinice nazvaná Anta Banderas o rozloze 250 hektarů plodí červené a růžové víno odrůd Cabernet Sauvignon, Merlot a místní druh Tempranillo.

Ročně se tu stočí na 60.000 lahví vína. Podle Banderase je vinice schopna produkce až dvou milionů lahví ročně, aniž by utrpěla kvalita. "Avšak až dosáhneme takového čísla, budeme muset myslet na další rozvoj. Chceme získat stabilní postavení především na španělském a evropském trhu, pak se soustředíme na trh americký, který je složitější a liší se podle jednotlivých států," řekl herec.

Antonio Banderas má od roku 1996 za manželku americkou herečku Melanii Griffithovou, s níž má dvanáctiletou dceru. Pracuje rovněž jako režisér a nedávno se v Londýně zúčastnil natáčení posledního filmu Woodyho Allena.

Banderas debutoval pod vedením Pedra Almodóvara v roce 1982 ve filmu Labyrint vášní. O pět let později si pod jeho taktovkou zahrál gaye ve snímku Zákon touhy, jejich další počin Ženy na pokraji nervového zhroucení byl nominován na Oscara. Známé jsou též jeho filmy Philadelphia, Desperado či Zorro.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Advantage Consulting, s.r.o.
POUZE 1 SMĚNA - SKLADNÍK (25.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat