Arnold Schwarzenegger zakládá politologický institut

Autor: ,
  12:00
LOS ANGELES - Bývalý kalifornský guvernér a známý herec Arnold Schwarzenegger zakládá politologický ústav při Jihokalifornské univerzitě v Los Angeles.

Arnold Schwarzenegger | foto: ČTK

Institut, který ponese jeho jméno, se bude věnovat výzkumu politiky a na jeho zřízení a následný provoz přispěje Schwarzenegger z dobrovolných příspěvků a i z vlastní kapsy 20 milionů dolarů (416 milionů Kč).

ČTĚTE TAKÉ:

Ve Schwarzeneggerově ústavu pro státní a globální politiku chce bývalý politik zúročit svých sedm let zkušeností v guvernérské funkci.

"Jedním z velkých ponaučení, které jsem získal jako guvernér Kalifornie, je, že nejlepšího řešení lze dosáhnout, jen pokud všechny zúčastněné strany jsou ochotny usilovně o něm přemýšlet a mít respekt k ostatním," podotkl bývalý kulturista, který dosáhl ještě závratnější kariéry zejména jako herec akčních filmů.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Vstoupit do diskuse

Nejčtenější

Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.