Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

ASI.JATKA: V-pop. Vietnamské písničky, které nesmíte přeslechnout

Lidé

  5:00
Jednou za čas mám takovou chvilku. Zadám do Youtube VPOP (vietnamský pop) a čekám, co mi vyplivne virtuální gramofon. A pak se koupu ve vodách vietnamského popu. A čumím, teda poslouchám všema deseti.

Do Thu Trang foto: Alena Pecháčková, Lidovky.cz

Do Thu Trang
Do Thu Trang

Rozšiřte si se mnou obzory o současnou vlnu. Je to dost subjektivní a jednotlitý playlist, co vám budu. Zkuste si zapnout titulky, občas jsou tam anglické překlady. A dost často je tam nějaká reklama na mobil, krém nebo pití, tak se nelekněte.

Momentálně nejvíc ujíždím na zpěvačce MIN, která chvíli žila i v sousedním Německu. Aktuální pop, orientální estetika střihlá okcidentem. Jedinečný vkus v každém videu. Počkejte si do konce. 

A především tohle audiovizuální pohlazeníčko. Když píšu tenhle článek, tančím na židli. Výborně pomůže protáhnout záda. A jeden z interpretů ze songu se jmenuje POUZETRIČKO. Hm. 

BTW, je původní spoluzpěvačkou virální koronové písničky s taneční výzvou, která se dostala až do Late Show Johna Olivera. Tu máte bizárek a originál o žárlivosti.

Moje slabost pro zamilované hezouny. Tomuhle sice pipka zlomila srdce, ale velká gesta umí pořádně. Tak mu přeju, aby si našel v novém klipu hodnější frajárečku. Noo Phuoc Thinh, který před nějakou dobou vystupoval i v ČR.

Pokud vás baví styl Camily Cabello střihlý s Taylor Swift, tak vás bude Bich Phuong bavit.

Ježiš, málem bych zapomněla na korunovaného V-pop prince Sơn Tùng M-TP, jehož píseň Lạc trôi patří k nejvíce sledovaným hudebním klipům Asie. Měl nějaké pletky kvůli plagiátorství, ale více se dozvíte na jeho obsáhlé Wiki. A mimochodem, natočil si videoklip se Snoop Doggem. Ale vy si dejte tenhle ohrwurm. 

A nakonec třešnička v podobě vietnamské pop/RnB hvězdičky, které ve mně nechává velký dojem, opravdu velký. Orange je fantastická zpěvačka s rozsahem a nečekaně… oranžovými vlasy, která si je jistě dělá svépomocí.

Tahle live verze z korejského koncertu MAMA, kdy navíc plynule přechází do korejštiny, mě baví e x t r é m n ě. 

Díky za návštěvu našeho virtuálního koncertu. A kdyby vám to bylo jó tuze exotické, vždycky vás zpět do tuzemských luhů a hájů hodí pan Le Quang Dao alias Zpívající nudle. 

Do Thu Trang

Patří ke generaci Vietnamců v Česku, kteří každodenně porovnávají rozdíly - ty kulturní i generační. Narodila se ve Vietnamu. Do Česka přicestovala s rodinou jako pětiletá a dlouhou dobu vyrůstala v české rodině. Na střední škole chtěla být diplomatkou, potom ale vystudovala Marketing a PR a Česko-německá studia na Karlově univerzitě. Sama o sobě píše, že se pohybuje kolem marketingu, startupů, copywritingu a IT. O svém životě v Česku píše na blogu Asijatka.cz. Je svobodná, bezdětná, má české a vietnamské občanství.

Autor: