Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Benátky žijí Clooneyho svatbou. Kdy bude den „D“, se zatím neví

Lidé

  6:00
BENÁTKY (ITÁLIE) - Americký herec George Clooney a jeho snoubenka, britská právnička Amal Alamuddinová přijeli do romantických italských Benátek, kde mají v příštích dnech uzavřít manželství. Město už je kvůli tomu v obležení bulvárních novinářů a paparazziů.

Amal Alamuddinová foto: ČTK

Pár přijel podle agentury AP ke stanovišti místní lodní taxislužby autobusem. Doprovázela je i menší skupina hostů, v níž byli mimo jiné ženichovi rodiče a také Cindy Crawfordová s manželem. Zavazadla přibyvších musely přivézt dva dodávkové vozy.

ČTĚTE TAKÉ:

Celá skupina pak nastoupla do vodního taxi, které se svatební společností udělalo vyhlídkovou plavbu Velkým kanálem. Proplulo přitom i kolem renesančního paláce Cavalli, kde by se měl konat občanský obřad.

Snoubenci nezveřejnili podrobnosti sňatku. Podle některých by dnem "D" mohla být už sobota, ale většina sází až na pondělí, kdy má být na pokyn úřadů na dvě hodiny uzavřena 50 metrů dlouhá přístupová cesta k paláci. Média ovšem spekulují, že obřady budou dva - jeden v sobotu a druhý, občanský, v pondělí.

Clooney a Alamuddinová při výletní plavbě stáli venku a mávali zvědavcům, kteří je nadšeně zdravili ze známého mostu Ponte di Rialto. Loď pak přistála u luxusního hotelu Cipriani na ostrově, který leží na dohled náměstí svatého Marka. Clooney při návštěvách Benátek v tomto hotelu obvykle pobývá.

Autoři: ,