Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Clooney porazil bulvár, Daily Mail stáhl pomluvu o jeho snoubence

Lidé

  10:57
LONDÝN - Britský bulvární list Daily Mail ve středu odstranil článek o americkém herci Georgovi Clooneym, jeho snoubence Amal Alamuddinové a její matce ze svých internetových stránek. Přimělo ho k tomu Clooneyho prohlášení, že zpráva je "naprosto vymyšlená" a dokonce i "nebezpečná", napsal ve čtvrtek zpravodajský server CNN. Daily Mail se následně omluvil a uvedl, že celou záležitost důkladně prošetří.

Známý hollywoodský herec George Clooney ví, jak na červeném koberci pózovat. foto: Reuters

Sporný článek se na webových stránkách listu objevil v pondělí a v úterý vyšel v tištěné podobě. I když ho Daily Mail stáhl, neustále se jeho přebrané verze objevují na stovkách dalších stránek. To byl důvod, proč se Clooney rozhodl proti němu veřejně protestovat.

Šíření klepů (p)o Bejrútu

"Daily Mail otiskl naprosto vymyšlenou zprávu o tom, že matka mé snoubenky s naším sňatkem nesouhlasí z náboženských důvodů," uvedl Clooney ve vyjádření, které otiskl americký list USA Today. "Napsal, že Amalina matka řekla 'polovině Bejrútu', že je proti svatbě a že tam žertovali o tradicích drúzů, které končí smrtí nevěsty." Nic z toho není pravda, dodal Clooney.

Herec je pochopitelně zvyklý na mediální dezinformace, na nepotvrzené zprávy z "informovaných zdrojů", které se o celebritách jeho postavení objevují prakticky denně.

Clooneyho tchýně

"Jen zřídka na ně reaguji," napsal Clooney. "Ale tato lež má širší souvislosti. Zneužívat náboženské rozpory tam, kde žádné nejsou, je v této době nezodpovědné, a spíše až nebezpečné. Máme příbuzné po celém světě a to, že někdo v některé části světa škrtá sirkou jen proto, aby prodal noviny, by mělo být trestné." Byla tedy zpráva Daily Mail zcela vymyšlená? ptá se CNN.

Podle MailOnline, webové divize listu, "nešlo o výmysl". Spíše to prý byla "zpráva obstaraná v dobré víře uznávanou a důvěryhodnou novinářkou na volné noze". Podle vyjádření listu novinářka "založila svůj příběh na rozhovoru s dlouhodobým kontaktem, který má silné vazby na libanonskou komunitu v Británii a na drúzy v Bejrútu".

Jinými slovy novinářka sedla k telefonu a zopakovala to, co jedna osoba tvrdila o tom, co jiní lidé říkají o Clooneyho budoucí tchýni, dodal CNN.

Autoři: ,

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...