Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Bouřlivák Doherty putuje za kokain do vězení

Lidé

  14:43
LONDÝN - Britský rocker Pete Doherty šel na půl roku do vězení za nezákonné držení kokainu. Dvaatřicetiletý hudebník pravidelně plní titulní stránky svými přešlapy a drogovými skandály.

Rocker Pete Doherty putuje za držení kokainu na půl roku do vězení foto: Reuters

Doherty se do osidel justice dostal v souvislosti s vyšetřováním smrti milionářské dědičky Robyn Whiteheadové, která loni v lednu zemřela na následky předávkování heroinem v kombinaci s kokainem. Frontmana skupiny Babyshambles a bývalého přítele modelky Kate Mossové policie vyslýchala pro podezření, že Whiteheadové drogy opatřil. Nakonec byl za to odsouzen jeden z jeho přátel, Peter Wolfe, kterému rovněž přitížilo vlastní držení drog a který ve vězení stráví celý rok.

Tělo sedmadvacetileté Whiteheadové, vnučky zesnulého zakladatele časopisu The Ecologist Teddyho Goldsmithe a dědičky milionářského rodu Goldsmithů, bylo nalezeno v bytě ve východním Londýně. Whiteheadová krátce před smrtí dotočila film o Dohertyho bývalé skupině The Libertines.

Doherty už kvůli svým činům stanul před soudem předtím třináctkrát. Loni v lednu dostal u soudu pokutu za to, že si na jedno z dřívějších přelíčení vzal do soudní budovy čtyři gramy heroinu. V prosinci 2009 byl odsouzen k osmnáctiměsíčnímu zákazu řízení a pokutě 2050 liber kvůli tomu, že řídil pod vlivem alkoholu.

Autoři: ,