Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Lidé

‚Být trans je krásné.‘ Fanoušci chválí Elliota Page za pooperační fotku v plavkách

Herec Elliot Page po operaci prsů. foto: Instagram EP

LOS ANGELES - Herec Elliot Page (dříve Ellen Pageová) svou transsexualitu oznámil loni v prosinci. Na fotografii zveřejněné na sociální síti Instagram vystupuje jen v plavkách s jasně viditelnými pooperačními jizvami. Fanoušci jej chválí, že se nebojí a jde ostatním příkladem.
  15:19

Bezstarostný úsměv, kšiltovka, brýle a dvě jasně viditelné jizvy po chirurgickém odstranění prsní tkáně. Herec k fotce od bazénu připsal, že jde o jeho první plavky. Také přidal hashtagy #transjoy (transradost) and #transisbeautiful (být trans je krásné).

Herec Elliot Page.
Herec Elliot Page po operaci prsů.

Fotka na sociální sítí posbírala už téměř tři miliony srdíček a k tomu desetitisíce pochvalných komentářů. Ty chválí Pageovu odvahu a příklad ostatním, kteří se třeba za svou proměnu a jizvy stydí. Povzbudivá slova pro Page mají i jeho herečtí kolegové. „Kámo, už je mi jasné, proč jsi mě tenkrát při našem společném tréninku rozdrtil,“ napsal do komentářů herec a zpěvák Justin Cornwell. „Šťastné léto!“ popřála Pageovi herečka Julianne Mooreová. 

Hvězda filmů Juno nebo seriálu Umbrella Academy minulý měsíc v rozhovoru s Oprah Winfreyovou prozradila, že si nejspíš poprvé v životě připadá pohodlně, ve správném těle. „Vylezu ze sprchy, ručník kolem pasu, podívám se do zrcadla a konečně vidím sebe. Už necítím žádnou paniku,“ popsal Page.

Page novinku fanouškům oznámil loni v prosinci. „Zbožňuji fakt, že jsem transsexuál, že jsem queer (patřící do skupiny sexuálních menšin, pozn. red.). Čím více přijímám sama sebe za toho, kým opravdu jsem, tím více sním, mé srdce roste a já prospívám. Všem transsexuálním lidem, kteří se musejí vypořádávat s obtěžováním, nesnášenlivostí a hrozbou násilí, vzkazuji: vidím vás, miluji vás a udělám vše proto, abych tento svět změnil k lepšímu,“ napsal tehdy v emotivním příspěvku na Instagram.

Elliot Page je již dlouhá léta podporovatelem sexuálních menšin. V roce 2018 se ještě jako Ellen Pageová oženil s profesionální tanečnicí a choreografkou Emmou Portnerovou. Koncem ledna ale pár oznámil, že se rozvádí. 

Page není jediným prominentním hollywoodským transčlověkem. Těmi dosud nejznámějšími jsou sestry Lana a Lily Wachowské. Ty se ještě jako bratři Laurence a Andrew proslavily úspěšnou filmovou trilogií Matrix. Dalším příkladem může být i herečka Hunter Schaferová, jež se narodila jako muž a ztvárnila jednu z hlavních rolí úspěšného seriálu Euforie z produkce HBO.

Autor:
Témata: Kultura, Lidé