Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Češka Klímková vyhrála světové finále Elite Model Look

Lidé

  12:30aktualizováno  12:53
Šestnáctiletá studentka Střední odborné školy stavební a zahradnické v Praze Eva Klímková se stala celosvětovou vítězkou prestižní modelingové soutěže Elite Model Look v Číně. Porazila tak dívky z více než 50 zemích světa.

Eva Klímková zvítězila na světovém finalé modelingové soutěže Elite Model Look. foto: Archiv Elite Prague

V záři ve Španělském sále Pražského hradu vyhrála národní finále, díky němuž se mohla vydat do čínského Šen - čenu a dobýt svět.

Eva Klímková se může v blízké době zařadit mezi takové topmodelky jako jsou například Gisele Bündchen, Cindy Crawford, Hana Jiříčková či Denisa Dvořáková, které účastí ve stejné soutěži odstartovaly svou kariéru.

Druhé místo obsadila Alexandra z Monaca, o třetí místo se podělily dvě finalistky Amilna z Angoly a Dalma z Maďarska. Úspěch byl zaznamenán i na slovenské straně, kterou reprezentovala Barbora Koláriková. Probojovala se do TOP 15.

Elite Model Look

Elite Model Look je soutěž, kterou pořádá agentura Elite Model Management. Vznikla roku 1983 a od této doby vyhledává talenty po celém světě. Soutěž se koná ve více než 50 zemích světa a každoročně se do ní přihlásí přes 400 000 začínajících modelek.

Autor: