Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Cindy Crawfordová slaví 45 let. Její kráse to ale neubírá

Lidé

  17:47
NEW YORK - O tom, jak z malé chybičky udělat velkou přednost, by mohla vyprávět slavná modelka Cindy Crawfordová, která 20. února oslaví 45. narozeniny.

Cindy Crawfordová vyhrála v roce 1993. foto: Reprofoto

Piha nad horním rtem, kterou jí odborníci radili hned na začátku kariéry odstranit, se postupem času stala jejím nejcennějším poznávacím znamením. A Cindy se skutečně povedlo to, co jen několika málo vyvoleným. Vystoupila z anonymní řady "živých ramínek na šaty", stala se světově proslulou celebritou a dodnes nemá nouzi o lukrativní zakázky.

Pohledná dívka z amerického středozápadu se původně měla stát chemickou inženýrkou. Při letní brigádě na kukuřičném poli si jí však náhodou všiml fotograf, který uveřejnil fotku Cindy v místních novinách. Od té chvíle šlo vše ráz na ráz. Pózování na přehlídkách, úspěch v prestižní soutěži Look of the Year, titulní strany módních magazínů.

Akce Hope For Haiti Now: Cindy Crawford, Reese Withersoon, Drew Barrymore, Julia Roberts.

Vrchol své slávy zažívala Crawfordová na přelomu 80. a 90. let. Brala milionové honoráře, vdala se za hollywoodského svůdníka Richarda Gera a byla také první topmodelkou, která pózovala nahá pro Playboy. Dnes už je matkou dvou dětí, ale stále vypadá skvěle. Ve formě se prý udržuje díky zdravé stravě, pěší turistice a cvičení na gymnastických strojích. Otevřeně však přiznává, že jí výrazně "pomáhá" i plastická chirurgie. Cindy se podařilo částečně prorazit i u filmu, pracuje také jako moderátorka. Ve volném čase se věnuje charitě.

Autoři: ,

Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat
Samoživitelka skončila v nemocnici a čtvrt roku nemohla pracovat

Téměř deset miliard korun – tolik jen za loňský rok poslaly pojišťovny lidem za úrazy, závažná onemocnění či úmrtí. Životní pojištění pomohlo za...