Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Elton John fandí Lady Gaga a Amy Winehouse, jinak je prý pop strašný

Lidé

  12:40
Dnešní skladatelé jsou dost hrozní, populární hudba je neinspirativní a televizní talentové reality show jsou nudné. To je názor britského zpěváka a skladatele Eltona Johna, s nímž se svěřil v rozhovoru pro časopis Radio Times.

Elton John v Praze (10.6.2010). foto: Reuters

Třiašedesátiletý autor písní jako je Your Song či Candle in the Wind patří mezi nejúspěšnější popové umělce všech dob. A je přesvědčený, že "instantní sláva", jakou mohou přinést talentové soutěže, není způsobem, jak se stát skutečnou hvězdou.

"Je důležité, aby si (popoví zpěváci) psali vlastní písně, aby nebyli
nikomu vydáni na milost," řekl John, jehož skutečné jméno je Reginald Dwight. "Dnešní skladatelé jsou dost hrozní, což je důvod, proč všichni znějí stejně. Současný pop není příliš inspirativní," míní.

Lady Gaga přebírá cenu MTV

Fandí prý mladým umělkyním, jako je Lily Allenová, Amy Winehouseová a Lady Gaga. "Nejsem fanouškem talentových show," dodal. "Nejspíš bych nevydržel, kdybych do nějaké šel. Požádali mě, abych dělal porotce v soutěži American Idol. Nemohl jsem to udělat, protože nechci na nikoho kydat špínu."

Porotce soutěže X Factor a hudební producent Simon Cowell podle něj objevil pár talentovaných lidí ve svých pořadech, "ale jedinou cestou k trvalé kariéře je prohrát se k ní přes malé kluby", dodal John. "Hrál jsem v kapele od sedmnácti, začal psát písničky a úspěch přišel až po šesti letech tvrdé dřiny a rozčarování," dodal John, který tento týden uvádí na trh nové album The Union.

Autor: