Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Fotograf Kratochvíl zvítězil v soutěži kreativity. Za spot pro Českou filharmonii

Lidé

  12:00
PRAHA - Světoznámý český fotograf a režisér Antonín Kratochvíl zvítězil v prestižní soutěži kreativity v reklamě za surrealistický video spot vytvořený pro Českou filharmonii v rámci komunikační kampaně „INspirace je všude“.

Fotograf Antonín Kratochvíl chystá výstavu Dogma v Malostranské besedě foto: dogmaphoto.com

„Spot má přilákat mladé diváky a dovést je až do sedaček Rudolfina. Musí proto mluvit takovým jazykem, aby mu rozuměli. To znamená, že jsme propojili obraz s hudbou, využili rychlých střihů, ostrých kontrastů, originálně si hráli se světlem a stíny, pracovali s uměleckou nadsázkou, ironií a celkově se snažili o neotřelé pojetí. Stylizace spotu vychází ze surrealismu Luise Buňuela a filmové tvorby 60. let,“ popisuje spot jeho režisér Antonín Kratochvíl. Nyní s ním zvítězil v soutěži PRIMA Zlatá pecka 2014.

Reklamní spot je součástí kreativní kampaně s podtitulem „INspirace je všude“, která cílí na mladé publikum. Symbolické spojení zvuku všedního života s hudbou má sdělovat, že klasická hudba v podání České filharmonie je atraktivní a může být vhodnou alternativou k ostatní kulturní nabídce. 

ANTONÍN KRATOCHVÍL

  • Světově uznávaný český fotograf. 
  • Ve své tvorbě se věnuje zejména dokumentární fotografii, za kterou byl několikrát mezinárodně oceněn
  • Jeho fotografie se objevují v nejprestižnějších novinách a časopisech po celém světě. V roce 1999 ho časopis American Photo zařadil mezi sto nejvýznamnějších osobností světové fotografie.

Ve videu zní úryvek ze Symfonie č. 9 od Antonína Dvořáka, jenž symfonický orchestr založil. Kamery se ujal Asen Šopov a autorem hudebních aranží je skladatel a hudebník Jan P. Muchow.

„Pro téma stolního tenisu jsme nemuseli jít daleko. Česká filharmonie totiž žije nejen hudbou, ale i stolním tenisem. Je to oblíbená aktivita mnoha členů orchestru. Přímo v prostorách Rudolfina mají dokonce k dispozici dva stoly, takže kromě krásných zvuků fléten, viol a trubek, můžete zaslechnout zvuk pingpongového míčku,“ doplňuje Antonín Kratochvíl.

Autor: