Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hana Zagorová má sedmdesáté narozeniny. Oslaví je koncertem v Lucerně

Lidé

  7:35
PRAHA - Devítinásobná zlatá slavice Hana Zagorová v úterý koncertem v pražské Lucerně oslaví své sedmdesáté narozeniny. Členku Síně slávy hudebních cen Anděl bude tradičně doprovázet skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka. Zagorová zároveň během vystoupení pokřtí své nové album O Lásce.

Zpěvačka Hana Zagorová na hudebním festivalu Benátská! v Liberci. foto: ČTK

„Nikdy jsem na své narozeniny nevystupovala, ale letos jsem se rozhodla udělat výjimku. Udělalo mi velikánskou radost, že po spuštění prodeje vstupenek bylo za deset minut pryč hned dvacet řad,“ uvedla Zagorová.

Zagorová rozezpívala rockové publikum v Liberci. Domů si odvezla pivo a perník

Z nové desky na úterním koncertu Zagorová zazpívá píseň Hraj muziko, kterou pro ni napsala písničkářka Radůza. Nové skladby pak bude postupně zařazovat do svých vystoupení. Zatím poslední album Vyznání vydala v roce 2014.

Životní jubileum má krátce za sebou také manžel Zagorové, operní pěvec Štefan Margita, který oslavil 3. srpna šedesátiny. Narozeniny připomene velkým koncertem 13. listopadu v pražském Národním divadle. Na narozeninovém vystoupení manželky bude chybět, protože je pracovně v Chicagu.

Za svoji kariéru nazpívala Zagorová přibližně 800 písní, působila v několika souborech a v divadlech Apollo a Semafor. Pak pro ni Karel Vágner sestavil na přelomu let 1972/1973 doprovodný orchestr. Vystupovala s Michalem Prokopem, Petrem Rezkem, Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem, koncertovala ve východním bloku i západní Evropě. V roce 2014 převzala diamantovou desku Supraphonu za 10,120.000 prodaných zvukových nosičů.

Autor: