Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hana Zagorová spadla při koncertu ze schodů. Zranila si rameno

Lidé

  13:38
PRAHA - Zpěvačka Hana Zagorová se v neděli večer zranila v zákulisí během koncertu ve slovenském městě Galanta, kde vystupovala společně s Petrem Rezkem a skupinou Boom Band. Pádem na schodech si způsobila zlomeniny v rameni a lékaři se v současné době radí o způsobu léčby, oznámil kapelník doprovodné skupiny Jiří Dvořák.

Hana Zagorová s Petrem Rezkem foto: Reprofoto

Po návratu z ošetření v místní nemocnici na Zagorovou trpělivě čekal plný sál a přivítal ji potleskem. "To Haně dodalo tolik energie, že i přes velké bolesti odzpívala větší část svého programu," dodal Dvořák. Pro nejbližší naplánované koncerty zůstávají vstupenky v platnosti a hledají se náhradní termíny, uvedl.

ČTĚTE TAKÉ

Za zhruba 40 let nazpívala Zagorová 760 písní. Působila v několika souborech a v divadlech Apollo a Semafor, než pro ni Karel Vágner sestavil na přelomu let 1972/1973 doprovodný orchestr. Vystupovala s Michalem Prokopem, Petrem Rezkem, koncertovala ve východním bloku i západní Evropě. V první polovině 80. let byla na vrcholu slávy, kdy spolu se Stanislavem Hložkem a Petrem Kotvaldem vystupovala téměř každý den.

Zagorová vyhrála devětkrát za sebou Zlatého slavíka (1977-1985) a dokázala naplnit i sportovní haly.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!