Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé

V herectví je potřeba zahrát cokoliv a nadabovat třeba slona, říká herečka Sabina Rojková

Sabina Rojková | foto: Michal SváčekMAFRA

Premium Rozhovor
V Divadle na Vinohradech hraje Julii, děti jí znají coby Marušku z pohádky Tři bratři. Herečka Sabina Rojková o dětství v Teplicích, touze celý život studovat a taky o tom, jak se dabuje slon.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet tři měsíce zdarma

Před lety se objevila v pohádce Tři bratři – a od té doby už se na obrazovce zabydlela. Má za sebou také velké klasické role v divadle i výrazné postavy v televizi, nedávno třeba Sisi v úspěšné sérii Zločiny Velké Prahy nebo Ninu v komediální sérii Co ste hasiči. Sabina Rojková nezůstává stát: kromě herectví si vyzkoušela i vyučování dětí tanci a při intenzivním hereckém životě stále studuje, zajímají ji média a také historie i současnost rozličných kultur. Sešly jsme se na pražských Vinohradech, v šatně populárního pražského divadla, kde momentálně působí. 

Sabina Rojková
Sabina Rojková

V téhle oblasti pohybuje už skoro deset let, od doby, kdy tu v době studií konzervatoře bydlela na internátě u jeptišek. Tehdy byli jejími spolužáky například Adam Mišík nebo Anna Kadeřávková. S touhle pětadvacetiletou herečkou není vůbec těžké najít téma k hovoru, ten náš se protáhl z plánované hodiny na dvojnásobek. Z vedlejšího kostela Svaté Ludmily nám k němu začaly odbíjet večerní zvony.

Letos vás diváci mohli vidět ve dvou seriálech – Zločiny Velké Prahy a Co ste hasiči. Vybavujete si, jaké bylo natáčení hasičů?
Natáčeli jsme v roce 2019, a už jak jsme tenkrát dotočili, říkali jsme si, že příští rok bychom mohli natočit druhou sérii. A najednou dva roky pauza. Všechny nás to mrzelo. Už jsem s tím tak trošku přestala počítat, že by to vůbec pustili – ale stalo se! Měli jsme i dobrý vysílací čas a krásnou sledovanost. Na natáčení vzpomínám strašně ráda. Především kvůli režisérovi Vláďovi Skórkovi – pracuje s hercem přesně tak, jak mi to vyhovuje, bavil se se mnou o mé představě o roli, o jeho představě, měli jsme zkoušky, konzultace, je to pro mě strašně důležitá součást práce. Nenatáčelo se to rychle jako některé jiné seriály.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Autor:

Vyhrajte roztomilou kočičku Žofku z kolekce My Fuzzy Friends od Bambule
Vyhrajte roztomilou kočičku Žofku z kolekce My Fuzzy Friends od Bambule

Roztomilé plyšové zvířátko My Fuzzy Friends Ospalá kočička Žofka čeká, kdo ji v soutěži vyhraje a vezme domů. Co pro to musíte udělat? Stačí se jen...

Mohlo by vás zajímat