Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lidé

V herectví je potřeba zahrát cokoliv a nadabovat třeba slona, říká herečka Sabina Rojková

Sabina Rojková | foto: Michal SváčekMAFRA

Premium Rozhovor
V Divadle na Vinohradech hraje Julii, děti jí znají coby Marušku z pohádky Tři bratři. Herečka Sabina Rojková o dětství v Teplicích, touze celý život studovat a taky o tom, jak se dabuje slon.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit se slevou až 45 %

Před lety se objevila v pohádce Tři bratři – a od té doby už se na obrazovce zabydlela. Má za sebou také velké klasické role v divadle i výrazné postavy v televizi, nedávno třeba Sisi v úspěšné sérii Zločiny Velké Prahy nebo Ninu v komediální sérii Co ste hasiči. Sabina Rojková nezůstává stát: kromě herectví si vyzkoušela i vyučování dětí tanci a při intenzivním hereckém životě stále studuje, zajímají ji média a také historie i současnost rozličných kultur. Sešly jsme se na pražských Vinohradech, v šatně populárního pražského divadla, kde momentálně působí. 

Sabina Rojková
Sabina Rojková

V téhle oblasti pohybuje už skoro deset let, od doby, kdy tu v době studií konzervatoře bydlela na internátě u jeptišek. Tehdy byli jejími spolužáky například Adam Mišík nebo Anna Kadeřávková. S touhle pětadvacetiletou herečkou není vůbec těžké najít téma k hovoru, ten náš se protáhl z plánované hodiny na dvojnásobek. Z vedlejšího kostela Svaté Ludmily nám k němu začaly odbíjet večerní zvony.

Letos vás diváci mohli vidět ve dvou seriálech – Zločiny Velké Prahy a Co ste hasiči. Vybavujete si, jaké bylo natáčení hasičů?
Natáčeli jsme v roce 2019, a už jak jsme tenkrát dotočili, říkali jsme si, že příští rok bychom mohli natočit druhou sérii. A najednou dva roky pauza. Všechny nás to mrzelo. Už jsem s tím tak trošku přestala počítat, že by to vůbec pustili – ale stalo se! Měli jsme i dobrý vysílací čas a krásnou sledovanost. Na natáčení vzpomínám strašně ráda. Především kvůli režisérovi Vláďovi Skórkovi – pracuje s hercem přesně tak, jak mi to vyhovuje, bavil se se mnou o mé představě o roli, o jeho představě, měli jsme zkoušky, konzultace, je to pro mě strašně důležitá součást práce. Nenatáčelo se to rychle jako některé jiné seriály.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

490
890 Kč
Předplatit
Ušetříte 400 Kč
Následně 890 Kč/rok
+ 2 měsíce zdarma na Canal+
Premier League WTA

Dvouleté

990
1 690 Kč
Předplatit
Ušetříte 700 Kč
Následně 1690 Kč/2 roky
+ 2 měsíce zdarma na Canal+
Premier League WTA

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Autor: