Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Herectví vystudovala v Irsku. Režiséři mi rádi svěřují role cestovatelek, leseb nebo veganek, říká Martina Babišová

Martina Babišová | foto: Salim Issa

Premium Rozhovor
Český premiér není její příbuzný, a i když působí, že má irské předky, v Irsku žila jen pár let. Znát ji můžete i ze stránek Espritu, kam jeden čas psala reportáže. V rozhovoru herečka Martina Babišová (31) třeba prozradila, jak využila radu kouče hollywoodských hvězd, ať dýchá zadkem.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Martinu Babišovou nepřehlédnete. Drobnou herečku okamžitě prozradí koruna kudrnatých zrzavých vlasů. V den našeho rozhovoru si v pražském Café Louvre objednala cappuccino s croissantem a působila trochu unaveně. „Mám pocit, že vypadám tak na osmdesát,“ smála se nakřáplým hlasem herečka, která je nyní na roztrhání. Na konci léta do kin vstoupila dobrodružná komedie Shoky & Morthy, kde Martina hraje lovkyni duchů. Od září ji lze vidět v dramatu Minuta věčnosti, v němž se spolu s Jiřím Langmajerem procházejí islandskou krajinou a ztvárňují komplikovaný vztah mezi otcem a dcerou.

Martina Babišová
Martina Babišová

Martina Babišová je nejen díky své nepřehlédnutelné vizáži obsazována do rolí zvláštních postav. S nadsázkou říká, že jí režiséři rádi svěřují cestovatelky, lesby a veganky. Jako diváci si můžeme jen přát, aby tu úspěšná jednatřicetiletá herečka, která si zahrála i v populárním fantasy seriálu Carnival Row, zůstala a nezlákalo ji odjet do světa. Vystudovala totiž herectví v Irsku, pár let žila ve Finsku a na jednom místě dlouho nevydrží.

Říkala jsem si, jestli se taková cestovatelka jako vy během pandemie nenudí.
Ne. (směje se) Teď toho mám opravdu hodně, za což jsem ráda. Jsou období, kdy se neděje nic, a pak jsou najednou fáze, kdy se děje všechno zároveň. Asi s tím mají co do činění nějaké energie. Když se vám daří, tak to z vás vyzařuje a automaticky se na vás lepí další projekty. Je to jako s randěním. Když jste spokojení a nic nepotřebujete, je kolem vás spousta lidí, ale když člověk fakt chce a tlačí na pilu, najednou nikdo nemá zájem. Takže já buď nestíhám, nebo se neděje vůbec nic.

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Témata: herec, film, Irsko