Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé

Herectví vystudovala v Irsku. Režiséři mi rádi svěřují role cestovatelek, leseb nebo veganek, říká Martina Babišová

Martina Babišová | foto: Salim Issa

Premium Rozhovor
Český premiér není její příbuzný, a i když působí, že má irské předky, v Irsku žila jen pár let. Znát ji můžete i ze stránek Espritu, kam jeden čas psala reportáže. V rozhovoru herečka Martina Babišová (31) třeba prozradila, jak využila radu kouče hollywoodských hvězd, ať dýchá zadkem.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet 10 dní zdarma

Martinu Babišovou nepřehlédnete. Drobnou herečku okamžitě prozradí koruna kudrnatých zrzavých vlasů. V den našeho rozhovoru si v pražském Café Louvre objednala cappuccino s croissantem a působila trochu unaveně. „Mám pocit, že vypadám tak na osmdesát,“ smála se nakřáplým hlasem herečka, která je nyní na roztrhání. Na konci léta do kin vstoupila dobrodružná komedie Shoky & Morthy, kde Martina hraje lovkyni duchů. Od září ji lze vidět v dramatu Minuta věčnosti, v němž se spolu s Jiřím Langmajerem procházejí islandskou krajinou a ztvárňují komplikovaný vztah mezi otcem a dcerou.

Martina Babišová
Martina Babišová

Martina Babišová je nejen díky své nepřehlédnutelné vizáži obsazována do rolí zvláštních postav. S nadsázkou říká, že jí režiséři rádi svěřují cestovatelky, lesby a veganky. Jako diváci si můžeme jen přát, aby tu úspěšná jednatřicetiletá herečka, která si zahrála i v populárním fantasy seriálu Carnival Row, zůstala a nezlákalo ji odjet do světa. Vystudovala totiž herectví v Irsku, pár let žila ve Finsku a na jednom místě dlouho nevydrží.

Říkala jsem si, jestli se taková cestovatelka jako vy během pandemie nenudí.
Ne. (směje se) Teď toho mám opravdu hodně, za což jsem ráda. Jsou období, kdy se neděje nic, a pak jsou najednou fáze, kdy se děje všechno zároveň. Asi s tím mají co do činění nějaké energie. Když se vám daří, tak to z vás vyzařuje a automaticky se na vás lepí další projekty. Je to jako s randěním. Když jste spokojení a nic nepotřebujete, je kolem vás spousta lidí, ale když člověk fakt chce a tlačí na pilu, najednou nikdo nemá zájem. Takže já buď nestíhám, nebo se neděje vůbec nic.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se
Témata: herec, film, Irsko

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!