Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Když politici pláčou. Před Bártou plakal už i Mečiar, Putin či Obama

Lidé

  10:10
PRAHA - Při projednávání obálkové kauzy se Vít Bárta u soudu téměř rozplakal. Mezin politiky ovšem není žádnou výjimkou. Před televizními kamerami plakal bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar, plakal Barack Obama či Hilary Clinton. A samozeřjmě i Vladimir Putin.

Čerstvě zvolený prezident si utírá slzu při projevu po svém zvolení foto: Reuters

Reformní kroky, které navrhuje premiér Mario Monti, budí v Itálii velké emoce. Tvrdé škrty se dotknou důchodů, dávek, porostou daně. Ministryně práce Elsa Fornerová se na tiskové konferenci při oznamování škrtů dokonce rozplakala, premiér slíbil, že nebude brát plat.

S nečekaně emotivním vystoupením reagoval obžalovaný Vít Bárta na informaci o nové nahrávce, kterou soudu předložil Jaroslav Škárka. Na nahrávce je prý zaznamenaná schůzka, na které dal Bárta Škárkovi úplatek ve výši 170 tisíc korun.

Michelle Obamová upřeně zírá na svého manžela Baracka Obama, který se nepříliš přesvědčivě snaží skrývat slzy na pohřbu americké aktivistky Dr. Dorothy Heightové, která byla členkou hnutí za občanská práva. Pohřeb se odehrál v roce 2010.

Hilary Clintová prožila svou emocionálně vypjatou chvilku během své kampaně v roce 2008.

George Bush senior, exprezident Spojených států amerických v letech 1989-1993 se rozplakal během proslovu o svém synovi Georgi Bushovi (americký prezident v letech 2001-2009.

Vladimir Putin s přehledem zvítězil hned v prvním kole prezidentských voleb. Své čtyři soupeře podle očekávání nechal daleko za sebou.  "Vyhráli jsme v čestném a otevřeném boji... Díky podpoře drtivé většiny voličů jsme dosáhli čistého vítězství," zdůraznil Putin večer před davy svých přívrženců před moskevským Kremlem. Při svém krátkém emotivním projevu měl zamračený Putin v očích několikrát slzy.

Vladimir Mečiar se dojal při vystoupení v televizi STV v roce 1998, kdy odcházel do politického důchodu. Rozloučil se stylově - písní a slzami.

Autor: