Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Keira Knightley, nová filmová Anna Karenina

Lidé

  18:00
LONDÝN - Keira Knightleyová bude hrát Annu Kareninu v nové filmové adaptaci slavného románu Lva Tolstého. Podle produkční společnosti The Working Title se v dalších hlavních rolí ve filmu podle scénáře britského dramatika českého původu Toma Stopparda objeví Jude Law a Aaron Johnson.

Keira Knightley foto: Reuters

Režisérem snímku, který se začne natáčet už koncem září, je Joe Wright. Spolupracoval s Knightleyovou už na dvou úspěšných literárních adaptacích - na snímku Pýcha a předsudek podle románu Jane Austenové a na Pokání natočeném podle knihy současného britského autora Iana McEwana.

Jeden z nejslavnějších románů vůbec byl zfilmován už mnohokrát a Annu Kareninu hrálo mnoho hvězd včetně Grety Garbo v roce 1935, Vivien Leighové (1948) a Francouzky Sophie Marceauové v roce 1997.

Keira Knightley na filmovém festivalu v Benátkách

Po boku šestadvacetileté Knightleyové bude hrát Jude Law manžela Kareniny Alexeje. V úloze jejího milence, hraběte Vronského, se objeví jednadvacetiletý Aaron Johnson, který na sebe upozornil v úloze Johna Lennona ve snímku Nowhere Boy. V dalších rolí se objeví řada známých britských herců, jako jsou Kelly Macdonaldová, Matthew Macfadyen, Emily Watsonová a Saoirse Ronanová.

Stoppard je známý především jako jeden z nejlepších současných britských dramatiků, ale prosadil se i jako filmový scenárista. Napsal scénáře ke snímkům Brazil nebo Enigma a za scénář filmu Zamilovaný Shakespeare dostal Oscara. Stoppard se narodil před válkou ve Zlíně v židovské rodině, ale vyrůstal v Británii. Film se začne točit už v září a do kin by se měl dostat příští rok.

Autoři: ,

Rozdáváme plenky pro citlivou pokožku ZDARMA
Rozdáváme plenky pro citlivou pokožku ZDARMA

Hledáte pro svá miminka spolehlivou ochranu a chcete, aby se cítila jako v bavlnce? Nyní máte jedinečnou příležitost zapojit se do testování nových...