Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Keira Knightley ohromila kolegy důkladnou přípravou na roli

Lidé

  10:00
LONDÝN - Britská herečka Keira Knightley důkladnou přípravou na roli Anny Kareninové ohromila ostatní herce. Filmová adaptace románu měla v úterý večer za přítomnosti tvůrců světovou premiéru v Londýně.

Keira Knightley a Jude Law na premiéře foto: Reuters

Sedmadvacetiletá Knightleyová před premiérou na londýnském Leicester Square oslnila davy róbou od Chanela. Dalšími hvězdami filmu jsou Jude Law, jenž hraje manžela hlavní hrdinky, a Aaron Taylor-Johnson, jenž ztvárnil roli jejího milence Vronského.

Knightleyová prozradila, že během natáčení svůj svazek Anny Kareninové polepila barevnými lístky s poznámkami. "Myslím, že jsem všechny chlapce vystrašila, protože jsem dělala tolik domácích úkolů," řekla půvabná herečka na premiéře.

Keira Knightley a Jude Law na premiéře

Dvaadvacetiletý Taylor-Johnson přiznal, že na první kamerové zkoušce s Knightleyovou byl nervózní, ale atmosféra se brzy uvolnila, protože jeho herecká kolegyně je "opravdu sladká holka", s níž si rychle porozuměl.

Režisér snímku Joe Wright, jenž Knightleyovou obsadil už ve filmech Pýcha a předsudek a Pokání, ocenil její vyzrálost. Klasický román Lva Tolstého pro film adaptoval oscarový scénárista a dramatik, zlínský rodák Tom Stoppard. Film má do českých kin vstoupit 6. prosince, do britských už tuto sobotu.

Autoři: ,