Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Éterická kráska Keira Knightley slaví třicetiny

Lidé

  6:24
LONDÝN/PRAHA - Britská herečka Keira Knightley, která ve čtvrtek oslaví 30. narozeniny, na sebe poprvé upozornila filmem Blafuj jako Beckham a jednu z hlavních rolí si zahrála i v trilogii o pirátech z Karibiku. Diváci ocenili také její výkony ve snímcích Král Artuš, Vévodkyně, Pokání, Láska nebeská či Anna Karenina.

Herečka Keira Knightley foto: Reuters

Za hlavní roli v romanci Pýcha a předsudek byla Knightley nominována na Oscara. Ve hře o prestižní sošku byla i letos - za výkon ve vedlejší roli ve filmu Kód Enigmy.

Knightleyová ukázala poprsí. Bojuje proti zákazu nahoty na Instagramu

Herečka pochází z umělecké rodiny. Její otec je dramatik, matka herečka. Nepřekvapí proto, že Keira chtěla také stanout na prknech, která znamenají svět. Zpočátku jí v tom bránila vrozená dyslexie, tu se jí však podařilo překonat a již v dětství získala své první role. V roce 1999 si zahrála v hollywoodském trháku Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, bohužel však jen dvojnici Natalie Portmanové. V posledních letech je už Knightleyová zvyklá být tou hlavní hvězdou, a to nejen ve filmu, ale i v modelingu.

Herečka Keira Knightley na předávání prestižních filmových cen Oscar
Herečka Keira Knightley (předávání cen Screen Actors Guild Awards v Los Angeles)

Od roku 2013 je vdaná za hudebníka z britské rockové skupiny The Klaxons Jamese Rightona. Kvůli své velmi štíhlé postavě čelila Knightley opakovaně podezření, že trpí poruchou příjmu potravy.

Autoři: ,