Čtvrtek 30. května 2024, svátek má Ferdinand
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kennedyová: Manžela zabil viceprezident

Lidé

  10:37
NEW YORK - Za atentátem na prezidenta USA Johna F. Kennedyho stál viceprezident Lyndon Johnson a klika jižanských byznysmenů. Tvrdí to Jackie Kennedyová-Onassisová na tajné nahrávce, kterou v září odvysílá televize ABC.

John Kennedy foto: www.visitingdc.com

Bývalá první dáma byla přesvědčena, že její muž se stal obětí spiknutí svého zástupce a skupiny jižanských magnátů. Střelec Lee Harvey Oswald byl podle ní jen nastrčenou figurkou.

ATENTÁT V DALLASU

Atentát na Johna Fitzgeralda Kennedyho byl spáchán v pátek 22. listopadu 1963 v texaském městě Dallas. Vyšetřování Warrenovy komise došlo k závěru, že atentát byl spáchán Lee Harvey Oswaldem.

Sněmovní komise navíc konstatovala, že vražda byla výsledkem "rozsáhlého spiknutí". Povaha tohoto spiknutí ovšem nebyla dodnes vyjasněna a existuje pouze řada podezření.

Johnson, který se narodil v Texasu, nastoupil na Kennedyho místo už pár hodin po atentátu v Dallasu a v dalším volebním období byl do úřadu řádně zvolen.

Jackie se o spiknutí svěřila pár měsíců po vraždě manžela historiku Arthurovi Schlesingerovi, který rozhovor zaznamenal na magnetofonové pásky. Ty si však Kennedyová přála zveřejnit až 50 let po svojí smrti.

Putovaly tak do trezoru Kennedyho knihovny v Bostonu.

Na veřejnost se ale nahrávka dostala už nyní, 17 let po smrti Jackie, která zemřela na rakovinu v 64 letech. Její dcera Caroline totiž dala souhlas americké televizi ABC, výměnou za to, že neodvysílá kritický seriál o politické dynastii Kennedyů.

Jacqueline Kennedyová

ABC slibuje, že odhalení budou bombastická. Dokument bude odvysílán až v září, už teď ale televize láká diváky láká na některé pikantnosti z osobního života prezidentského páru.

Podle britského deníku Daily Mail se Jackie historikovi svěřila o Kennedyho častých milostných aférách. Jednou prý v ložnici dokonce našla kalhotky 19leté stážistky z Bílého domu.

Na nahrávce se ale Jackie rozpovídala i o svých záletech. Bylo prý období, kdy ji těšilo štvát manžela svými vlastními románky. Podle svých slov si tak začala s hollywoodskou hvězdou Williamem Holdenem nebo vnukem zakladatele automobilky Fiat Giannim Angellim.

Autor:

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...