Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Koncert Lopezové pobouřil Maroko. Lascivnost prý ohrožuje morálku

Lidé

  11:43
RABAT - Koncert americké hudební hvězdy Jennifer Lopezové v Rabatu vedl k volání po demisi marockého ministra pro sdělovací prostředky. Významní členové vládní umírněné islamistické Strany spravedlnosti a rozvoje (PJD) mu podle BBC vyčítají, že umožnil televizní přenos víkendového koncertu, který byl podle nich porušením veřejné morálky.

Jennifer Lopezová běhěm koncertu foto: ČTK

Ministr Mustafá Chalfí se stal za to, že k nadšení fanoušků pustil záznam obřího koncertu do státní televize 2M, terčem kritiky i některých místních médií. Americká zpěvačka zaujímala podle nich před 160 000 diváků příliš sugestivní pózy a byla příliš spoře oděna. 

Ministr odmítl odstoupit, ale jeho křeslo je stále ohroženo. Mnoho poslanců PJD totiž požaduje, aby věc na mimořádné schůzce projednal parlamentní výbor pro školství, kulturu a komunikaci. „To, co se odvysílalo, je nepřijatelné a porušilo zákon o vysílání,“ řekl jeden z účastníků sporu.

Ministr Mustafá Chalfí se stal za to, že k nadšení fanoušků pustil záznam...
Ministr Mustafá Chalfí se stal za to, že k nadšení fanoušků pustil záznam...

Herečka, zpěvačka, módní návrhářka a tanečnice Jennifer Lopezová, která 24. července oslaví šestačtyřicáté narozeniny, dlouhodobě patří mezi přední postavy světového showbyznysu. Je držitelkou řady ocenění, pravidelně se objevuje na prvních místech žebříčku nejvlivnějších celebrit. Českým fanouškům se představila v říjnu 2012 v pražské O2 aréně.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autor: