Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Ceny Billboard vyhrála Swiftová. Pozornost médií ale strhla Lopezová

USA

  5:00
LAS VEGAS - Vyhlašování letošního ročníku hudebních cen amerického magazínu Billboard vévodila zpěvačka Taylor Swiftová ze Spojených států, která si z nedělní ceremonie odnesla osm ocenění. Veškerou pozornost na sebe ale strhla zpěvačka Jennifer Lopezová. Kvůli průhledným šatům, které si vzala na sebe.

Zpěvačka Jennifer Lopezová foto: Reuters

Pětadvacetiletou Swiftovou, jejíž alba patřila loni v USA k nejprodávanějším, týdeník Billboard ocenil mimo jiné za nejlepší desku či jako nejlepší umělkyni. Zvláštní ocenění fanoušků pak získalo zpěvaččino video k singlu Bad Blood, které bylo premiérově představeno u příležitosti udělování cen. „Je to báječná noc,“ prohlásila Swiftová, když přebírala v pomyslném žebříčku nejhodnotnější cenu, tedy titul nejlepší umělkyně.

Jennifer Lopezová na sebe strhla veškerou pozornost
Jennifer Lopezová na předávání hudebních cen magazínu Billboard

Hlavním rivalem Swiftové, která měla nominace v celkem 14 kategoriích, byl se 13 návrhy britský soulový zpěvák Sam Smith, ten ale proměnil jen tři nominace, mimo jiné i tu na nejlepšího mužského umělce.

První cenu poprvé ve čtyřčlenné sestavě po březnovém odchodu Zayna Malika získalo britsko-irské chlapecké uskupení One Direction. Čtveřice obdržela mimo jiné ocenění jako nejlepší skupina.

Billboard Music Awards

Týdeník Billboard vedle svých každoročních cen Billboard Music Awards pravidelně sestavuje hitparády písniček Billboard Hot 100 a nejprodávanějších alb Billboard 200. Umělci podle Billboardu získávají nominace na ocenění podle prodejnosti alb, digitálního prodeje písniček, hranosti v rádiích, úspěšnosti koncertních šňůr či činnosti na sociálních sítích

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie

Autoři: ,