Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Jennifer Lopez je nejvlivnější celebritou, v lásce se jí ale nedaří

Lidé

  7:00
PRAHA - Pohádkově bohatá majitelka nejhezčího pozadí v Hollywoodu, herečka, zpěvačka, módní návrhářka a tanečnice Jennifer Lopezová (43), která se českým fanouškům poprvé představí 26. října v pražské O2 aréně, snila již od dětství o tom, že se stane hvězdou showbyznysu.

Šaty Jennifer Lopez mají hluboký výstřih. foto: Reuters

Přestože se její dětský sen beze zbytku naplnil, v partnerském životě dosud tolik štěstí neměla.

O tom, že se krásné Jennifer profesně daří, nemůže být žádných pochyb. Jen v loňském roce podle odhadu časopisu Forbes vydělala 52 milionů dolarů (asi miliardu korun) účinkováním v porotě talentové soutěže American Idol, novou řadou svých módních modelů a koncertováním. Díky tomu stanula v čele žebříčku nejvlivnějších celebrit.

ČTĚTE TAKÉ:

Pro udržení dokonalé postavy pravidelně absolvuje několik hodin týdně v posilovně. Největší péči prý věnuje svému pověstnému pozadí, protože strašně ráda slyší lichotky týkající se jejího pěkně tvarovaného zadečku.

Její hlavní fyzickou přednost ocenili v roce 2005 také čtenáři amerického magazínu Oxygen, kteří jí přisoudili prvenství v anketě o nejhezčí pozadí mezi hollywoodskými celebritami.

Jennifer Lopezová byla středem pozornosti

Doprovod dělal zpěvačce její přítel Casper

Jennifer Lynn Lopezová se narodila 24. července 1969 v newyorském Bronxu portorickým rodičům. Má dvě sestry. Již jako čtyřletou ji matka přihlásila do hodin tance a v sedmi letech vystupovala na různých školních představeních. Rodiče z ní chtěli mít právničku, ale ona toužila tancovat.

V osmnácti se začala tancem živit. Prosadila se i do televize, získala malé role v různých seriálech a herectví jí okouzlilo. "Odmalička jsem zpívala a tancovala. Teď jsem toužila hrát ve filmu," vzpomínala později.

Moje rodina

První výraznější roli měla Jennifer v dramatu Moje rodina (1995). Film měl příznivý ohlas u kritiky a pro Lopezovou znamenal první krok na cestě za vysněnou filmovou kariérou. Poté už přišla role sexy policajtky v úspěšné akční kriminálce Vlak plný peněz (1995) a thriller s Jackem Nicholsonem Krev a víno (1996).

Průlom přišel v roce 1997 s biografickým snímkem Selena, v němž si zahrála titulní roli zpěvačky Seleny Quintillany Perezové, kterou zabil fanoušek.

Tato role Lopezové vynesla nominaci na Zlatý glóbus a její herecké akcie šly hodně nahoru. Zahrála si pak hlavní ženské role ve filmech Zakázané ovoce (1998), Svatby podle Mary (2001) a Krásná pokojská (2002). Za účinkování ve snímku Policajtka (2001) inkasovala devět milionů dolarů a stala se nejlépe placenou latinskoamerickou herečkou.

Ne všechny svoje filmové role ovšem může považovat za povedené. Za film Láska s rizikem z roku 2004, ve kterém Lopezová ztvárnila hlavní roli spolu se svým tehdejším snoubencem Benem Affleckem, oba protagonisté dostali Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon.

Kromě filmu se cílevědomá Jennifer aktivně věnuje také hudbě. Její debutová deska s názvem On the 6 plná latinskoamerického popu vyšla v roce 1999 a její název byl inspirován číslem metra, kterým v mládí jezdila. Album mělo obrovský úspěch a stalo se několikanásobně platinovým. V roce 2001, při vyhlašování cen MTV Europe Music Awards, obdržela titul nejlepší zpěvačka.

Jennifer Lopez na předávání cen AMA 2009

Úspěšná byla i další alba, včetně toho zatím posledního, které se jmenuje Love? a vyšlo v roce 2011.

Naopak v osobní životě se Jennifer dosud až tolik nedařilo. Za sebou má tři ztroskotaná manželství. S kubánským číšníkem Ojanim Noou se rozvedla po necelém roce v lednu 1998 a jen o pár měsíců déle trval její svazek s tanečníkem Crisem Juddem - s ním se rozvedla v lednu 2003. V červnu 2004 se během utajeného obřadu ve své rezidenci v kalifornském Beverly Hills provdala za zpěváka salsy Marka Anthonyho jen půl roku poté, co zrušila své mediálně probírané zasnoubení s hercem Benem Affleckem.

Chtěla být módní návrhářkou

S Anthonym, který se v únoru 2008 stal otcem jejích dvojčat - chlapce Maxe a holčičky Emme, se Jennifer v loňském roce rozvedla. V současné době je možné ji spatřit po boku o 18 let mladšího přítele Caspera Smarta.

Lopezová se snažila prosadit i v módní branži, kromě navrhování modelů pro mladé ženy, také uvedla na trh několik vlastních parfémů. Její oblečení značky Sweetface skončilo v roce 2009 po šesti letech podnikání v oděvním průmyslu.

Autoři: ,