Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Podle Forbesu je nejvlivnější celebritou Jennifer Lopez

Lidé

  7:00
NEW YORK - Zpěvačka a herečka Jennifer Lopezová je v čele žebříčku nejvlivnějších celebrit, který dnes zveřejnil americký časopis Forbes. Dvaačtyřicetiletá Lopezová vystřídala v čele loňskou vítězku, zpěvačku Lady Gaga.

Šaty Jennifer Lopez mají hluboký výstřih. foto: Reuters

Oproti loňsku poskočila Lopezová o 50 příček. Forbes určuje vliv celebrit podle příjmů, viditelnosti v médiích a popularitě na sociálních sítích. Lopezová si podle odhadu časopisu za posledních 12 měsíců vydělala 52 milionů dolarů (asi miliardu korun) účinkováním v porotě talentové soutěže American Idol, novou řadou svých módních modelů a koncertováním.

Oprah Winfreyová

Televizní moderátorka a majitelka televize OWN TV Oprah Winfreyová si udržela loňské druhé místo s výdělkem 165 milionů dolarů. Jako loni byl třetí osmnáctiletý kanadský zpěvák Justin Bieber, který si vydělal 55 milionů dolarů. Podle Forbesu se z něj stal seriózní investor, když má například akcie hudebního streamingového portálu Spotify.

Poprvé se v žebříčku objevila popová hvězda Rihanna, která se zařadila na čtvrté místo, když si vydělala 53 milionů dolarů svými hity i reklamami.

Pátá je loňská nejvlivnější celebrita, Lady Gaga (52 milionů dolarů). S jednoroční přestávkou se vrátila další popová zpěvačka Britney Spearsová, která je šestá s odhadovaným výdělkem 58 milionů dolarů.

Lady Gaga

Nováčkem žebříčku je na sedmém místě hvězda reality TV Kim Kardashianová.

Osmá je zpěvačka Katy Perryová, devátý Tom Cruise, kterému pomohl úspěch dalšího filmu ze série Mission: Impossible, a desítku uzavírá režisér a producent Steven Spielberg. Celkový příjem stovky nejvlivnějších celebrit se oproti loňsku mírně snížil ze 4,5 na 4,4 miliardy dolarů.

Autoři: ,