Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kurková převezme ve Vídni cenu pro "ikonu stylu"

Lidé

  7:00
VÍDEŇ - Česká topmodelka Karolína Kurková byla pozvána do Vídně na slavnostní udílení cen za výjimečné počiny v oblasti módy Vienna Awards for Fashion & Lifestyle, kde má převzít ocenění pro "ikonu stylu".

Karolina Kurková foto: ČTK

Podle agentury APA to oznámili organizátoři večera. Galavečer spojený s udílením cen se bude konat 26. března ve vídeňském muzejním komplexu Museumsquartier.

ČTĚTE TAKÉ:

"Karolína se mimo jiné objevila více než 20krát na první straně časopisu Vogue. Byla nejmladší modelkou, která byla zvolena Modelkou roku a zúčastnila více než 400 přehlídek nejznámějších návrhářů," zdůvodnila svou volbu organizátorka večera Marjan Firouzová.

Objevila se na 52 obálkách časopisů

APA poznamenala, že tato blondýnka z Děčína se v prvním roce kariéry modelky objevila na 52 přebalech časopisů. Od té doby s ní spolupracovali návrháři a vyhlášené módní domy jako Chanel, Donna Karanová, Calvin Klein, Roberto Cavalli nebo Marc Jacobs.

ČTĚTE DÁLE:

Vedle modelingu si osmadvacetiletá Kurková už vyzkoušela i herectví, když se objevila ve sci-fi thrilleru G. I. Joe a v Německu se představila také jako zpěvačka. V únoru pak absolvovala premiéru v německé televizní castingové show Perfektní modelka, kterou uvádí spolu s německou kolegyní Evou Padbergovou.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Ceny Vienna Awards for Fashion & Lifestyle se udělovaly poprvé v roce 2009. Ocenění se udílí v celkem 12 kategoriích včetně ceny pro nejlepší modelku, fotografa, styling nebo novináře píšícího o módě.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!