Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lidé

Lockdown jsem si užila. S rodinou jsme pracovali na chalupě, děti trávily čas venku, říká herečka Zuzana Kajnarová

Zuzana Kajnarová | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Premium Rozhovor
Ve vánočním období se Zuzana Kajnarová vrátí k divákům ve svých pohádkových rolích. Ve skutečném životě se mezitím z dívky stala dvojnásobná maminka, která se nebála vzít si od hraní na delší čas volno, aby se mohla naplno věnovat potomkům. I nedávný lockdown pro ni byl především nečekanou příležitostí, jak trávit co nejvíce času s rodinou.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Předplatit

Představuje se jako Zuzana Říčařová, protože je už přes deset let šťastně vdaná za kolegu Romana Říčaře. Kdysi jsme je společně mohli vidět ve filmu Rytmus v patách a od té doby se spolu na plátně či obrazovce neobjevili, přestože by se tomu prý vůbec nebránili. V jednom divadle by ale s mužem angažmá mít nechtěla, i když se kdysi právě díky jevišti seznámili: sdílet domácnost i práci už by podle ní zkrátka bylo trochu moc. Vychovávají dvě děti a v posledním roce a půl strávili spoustu času na chalupě na Křivoklátsku. „Lockdown jsem si užila, dá-li se to tak říct,“ naráží na to, kolik času si na syna a dceru v té době dokázala najít.

Pokud jde o role, někdejší oblíbená představitelka princezen a popelek se v posledních letech zapsala do povědomí lidí hlavně jako neohrožená policistka, i když říká, že je to spíše náhoda, a že zrovna tak mohla hrát doktorku.

Při setkání nad kávou nejvíce zaujme její melodický hlas a vybroušená čeština, která neprozradí, že je původem Ostravačka. Každou větu si dobře promýšlí, proto je nakonec velmi snadné její slova přepisovat, není třeba vyhazovat žádnou slovní vatu. Na tu si tato herečka rozhodně nepotrpí.

Když jste byla velmi mladá herečka, krátce po uvedení pohádky Anděl Páně, která vás proslavila, jste mi na otázku, kde chcete být za dvacet let, odpověděla: „Chtěla bych mít děti, hodného muže a pěknou práci.“
Vidíte – a všechno se mi podařilo!

Dočtěte tento exkluzivní článek s předplatným iDNES Premium

Měsíční

89
Předplatit
Můžete kdykoliv zrušit

Roční

890
Předplatit
Ušetříte 178 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Dvouleté

1 690
Předplatit
Ušetříte 446 Kč oproti měsíčnímu předplatnému

Připojte se ještě dnes a získejte:

  • Neomezený přístup k obsahu Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Více než 50 000 prémiových článků od renomovaných autorů
  • Přístup k našim novinám a časopisům online a zdarma ve čtečce
Více o iDNES Premium
Máte už předplatné? Přihlásit se
Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...