Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Lutovská patří na Miss Universe k favoritkám, přípravy na finále vrcholí

Lidé

  14:44
NASSAU/PRAHA - Milovníci ženské krásy odpočítávají poslední hodiny do doby, než poznají nejkrásnější dívku vesmíru. V pondělí brzo ráno SELČ o tom rozhodne porota prestižní soutěže Miss Universe v exotickém letovisku Nassau na Bahamách. Českou republiku zastupuje Česká Miss 2009 Iveta Lutovská, která prý má šanci probojovat se mezi 15 nejlepších.

Iveta Lutovká patří na Miss Universe k favoritkám. foto: ČTK

Mohla by tak napodobit dvě své předchůdkyně Elišku Bučkovou a Lucii Hadašovou. "Máme docela radost, protože to vypadá, že Iveta patří k favoritkám, přestože první místa v různých odhadech obsazují tradičně krásky z Brazílie, Venezuely a jiných exotických zemí," řekla dnes ČTK producentka České Miss Lenka Kornová.

Mezi blondýnami prý letošní vítězka české soutěže krásy dokonce vyhrává.

"Mám z toho samozřejmě dobrý pocit a na finále se už těším. Jsem moc ráda, že mohu tady na Bahamách reprezentovat Českou republiku," uvedla pětadvacetiletá rodačka z Třeboně. Uživatelé internetu tipují na vítězku nejčastěji dívku z Islandu nebo Ekvádoru.

O titul nejkrásnější ženy vesmíru usiluje 84 krásek, z nichž dvanáctičlenná porota vybere patnáct finalistek. "Dívky se během pobytu na Bahamách představily při různých akcích porotcům, takže je možná už vybráno, ale jména se dozvíme až v neděli v noci," doplnila Kornová.

Pobyt na Bahamách pro kandidátky není prý úplnou dovolenou. "Sice holky měly nějaké výlety, ale příliš svobody si kvůli bezpečnosti neužijí, navíc panují na Bahamách tropické teploty kolem čtyřiceti stupňů Celsia a v hotelech je díky klimatizaci o 15 stupňů míň, což určitě není moc příjemné," vysvětlila producentka.

Dívky nyní hlavně nacvičují choreografii, promenádu v plavkách a večerních šatech. Lutovská se předvede v modrém, ručně malovaném modelu z kolekce slavné návrhářky Blanky Matragi. Ta pro vítězku soutěže Česká Miss vytvořila také netradiční národní kostým s motýlím motivem, který je inspirovaný českou secesí a Alfonsem Muchou. Soutěž už má několik skandálů. Velké pozdvižení ve své vlasti vyvolala japonská kandidátka, která pod svým kimonem vystavila na odiv růžové spodní kalhotky a podvazkový pás s punčochami. Blog Emiri Mijasakové zaplavily rozhořčené komentáře jejích krajanů. Růžové kalhotky, podvazkový pás s punčochami ve stejné barvě totiž nezakrylo kimono z černé kůže, které bylo ušito speciálně pro soutěž. Bylo rozhodnuto, že do hlavní soutěže musí kimono prodloužit.

Bolívie a Peru se zase přou o národní kroj Miss Peru. Ta si totiž pro finále vybrala šaty inspirované andským tancem, který je populární v obou zemích. Pro velmi barevnou róbu jsou charakteristické ďábelské rohy a oči.

Bolívie obvinila organizátory soutěže Miss Peru z protiprávního zneužití bolivijského kulturního dědictví.

Šarvátky ale asi mezinárodní soutěži, kterou vlastní miliardář Donald Trump, neuškodí. Miss Universe vznikla v roce 1952 a neustále rivalizuje s Miss World, ve které v minulosti zvítězila Taťána Kuchařová, která je tak zatím nejúspěšnější Češkou v mezinárodních soutěžích krásy. Radka Fialová kš

Autor:

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?
Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...