Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

O titul Miss Universe bude dnes na Bahamách bojovat i Iveta Lutovská

Lidé

  7:28
NASSAU - Za účasti letošní České Miss Ivety Lutovské se dnes v noci uskuteční finále mezinárodní soutěže krásy Miss Universe. Češka bojuje na Bahamách o titul nejkrásnější dívky vesmíru s dalšími 83 kráskami z celého světa.

Nová Česká Miss 2009 Iveta Lutovská. foto: ČTK

Šanci na vítězství má podle odhadů na internetu rodačka z Třeboně nevelkou, mohla by se ale dostat mezi 15 finalistek, čímž by napodobila své dvě předchůdkyně Elišku Bučkovou a Lucii Hadašovou. Mezi blondýnkami prý vítězka české soutěže krásy v exotickém dějišti vyhrává.

Uživatelé internetu tipují na vítězku nejčastěji dívku z Islandu nebo Ekvádoru. Šanci uspět mají podle odborníků tradičně krásky z Venezuely či Bolívie. Finálový večer začíná v pondělí v 03:00 SELČ.

Soutěž Miss Universe se poprvé uskutečnila v roce 1952. Tehdy se na kalifornské pláži Long Beach konala místní soutěž krásek v plavkách. Od roku 1996 prestižní soutěž vlastní miliardář Donald Trump.

Miss Universe je největší konkurencí soutěže krásy Miss World. Tou se v roce 2006 ve Varšavě stala Taťána Kuchařová, která je tak zatím nejúspěšnější Češkou v mezinárodních soutěžích krásy.

Autoři: ,