Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Manželce Johny Deppa hrozí v Austrálii až 10 let vězení. Za nelegální převoz psů

Lidé

  9:46
SYDNEY - Hollywoodského herce Johnnyho Deppa čeká další svízel. Tentokrát v Austrálii, kde jeho manželka Amber Heardová čelí před soudem obvinění, že do země bez povolení přivezla své dva psy. Za to jí hrozí až deset let vězení, napsala agentura DPA.

Johnny Depp s bývalou manželkou Amber Heard. foto: Reprofoto

Podle televizní stanice ABC u soudu ve městě Gold Coast na jihovýchodě Austrálie v neděli začíná v případu řízení, k němuž bylo pozváno k výpovědím 12 svědků. Jedním z nich by podle spekulací místních médií měl být i 52letý Depp, který v neděli ráno i se svou chotí do města přiletěl.

Provinění se 29letá herečka Heardová dopustila loni v květnu. Podle obžaloby do země přiletěla za manželem soukromým letadlem se svými dvěma yorkšírskými teriéry Boo a Pistol, aniž pro své miláčky měla příslušné povolení. Depp tehdy natáčel pátý díl Pirátů z Karibiku.

Austrálie má přísné předpisy požadující karanténu pro přivážená zvířata. Odlehlý kontinent má jedinečnou flóru a faunu a obává se zavlečení chorob. Ministr zemědělství Barnaby Joyce pohrozil Heardové utracením psů, a proto herečka Austrálii urychleně opustila.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!