Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Marta Jandová nazpívala hymnu fotbalistek

Lidé

  8:19
BERLÍN - Česká zpěvačka Marta Jandová nazpívala hymnu německých fotbalistek pro blížící se mistrovství světa žen, které bude hostit právě Německo. Píseň Sister hit the goal je ke slyšení v německých rádiích a od 17. června bude ke koupi i jako singl.

Zpěvačka Marta Jandová. foto: Lidové noviny

"Hrozně mě potěšilo, že jsem mohla tuhle písničku nazpívat," prohlásila sedmatřicetiletá zpěvačka skupiny Die Happy na webu Německého fotbalového svazu.

Spolu s německými hráčkami natočila na jejich soustředění v Bitburgu ke skladbě také videoklip. "Užili jsme si přitom hodně zábavy," dodala dcera zpěváka Petra Jandy, která v Německu žila 15 let a je tam i díky roli porotkyně v televizní talentové soutěži stále velmi populární.

Radost z nové hymny měly i německé fotbalistky. "Moc se mi líbí, hodí se k nám," řekla o melodické písni obránkyně Linda Bresoniková.

Mistrovství světa fotbalistek se koná v devíti německých městech od 26. června do 17. července a domácí hráčky na něm budou obhajovat titul z posledních dvou světových šampionátů. České fotbalistky se na závěrečný turnaj neprobojovaly.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!