Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ministr financí Kalousek se rozvedl, prý to není kvůli nevěře

Lidé

  17:03
PRAHA - Miroslav Kalousek potvrdil, že se v únoru rozvedl s manželkou Radkou. Rozsudek stále není pravomocný, ale rozhodnutí už padlo. Jméno Kalouskovy bývalé manželky figurovalo v kauze kolem veleslavínského bytu, který Kalousková získala výměnou za směnku v hodnotě 6,5 milionu korun.

Ministr financí Miroslav Kalousek s manželkou Radkou foto: ČTK

Kalousek už se k rozvodu nechtěl dále vyjadřovat. „To je vše, co k tomu mohu říci,“ dodal ministr. Informaci o rozvodu přinesly servery Blesk.cz a Parlamentní listy.

Veleslavínský byt

Radka Kalousková se do povědomí veřejnosti zapsala v souvislosti se získáním bytu na pražském Veleslavíně .

Kauza na jaře 2005 stála Kalouska funkci předsedy rozpočtového výboru sněmovny.

Podle dostupných informací Kalousková získala byt za směnku v hodnotě 6,5 milionu korun, kterou v její prospěch vystavil v roce 1999 její bratr Lubomír Kašák. Ten byt získal od zbrojaře Richarda Hávy.

V souvislosti s bytem se objevilo podezření na krácení daně, policie však nenašla žádné pochybení. Kašák byl zavražděn v roce 2002, zřejmě svým obchodním partnerem.

Kromě bytu přiznával Kalousek v majetkových dotaznících i to, že jeho rodina vlastní dům v Bechyni. Když se novináři pídili po úsporách a investicích do akcií, Kalousek neodpovídal. "Jsou odpovídající mému věku a příjmům," uvedl tenkrát.

S manželkou Radkou, rozenou Kašákovou, se podle dostupných informací seznámili v roce 1984, vychovali dvě děti.

O rodině nynějšího ministra financí a místopředsedy TOP 09 není mnoho známo.

Zálety s květinami?

Bulvární média před časem spekulovala o Kalouskově nevěře.

Loni v listopadu totiž deník Blesk vyfotil ministra, jak nese květiny do domu, kde nebydlí, a zůstal tam přes noc.

„No, jestli je důkazem záletu kytice v ruce, no tak to už nevím, co všechno bych musel páchat. Já bych ale nerad hodnotil jakékoliv médium, ale ten důkaz nepovažuji za relevantní. Když někdo jde do nějakého bytu s kyticí, tak to ještě neznamená, že byl na nějakých záletech," řekl serveru ParlamentíListy.cz šéf poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík.

A Kalouska se tehdy zastal i další stranický kolega František Laudát. „Blesk je bulvár, který se tím živí. Možná, že už přišli na to, že jim trochu dochází šťáva v těch Bartošových a podobně, takže spustí pak něco jiného, nějakou konstrukci a výsledkem je tohle," říkal k článku, který přinesl Blesk.

Jestli se skutečný výsledek o pár týdnů opozdil, ví nejspíš jen paní Kalousková. Samotný Kalousek to popírá. "Absolutně to spolu nesouvisí. Tehdy to nebyly růže, ale chryzantémy," reagoval Kalousek. 

Autoři: ,