Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Mládek prezidentem? Nejdřív turné, pak se uvidí

Lidé

  7:00
Sedmdesátiny už oslavil, ale nadělí si ještě jeden dárek. Ivan Mládek plánuje koncertním turné po sportovních halách. Nese název "Poslední turné před zvolením prezidentem". Divákům v devíti městech představí spolu s Banjo Bandem výběr písní ze své autorské dílny. A chystá se opravdu kandidovat na prezidenta?

Ivan Mládek. foto: Lidové noviny

"Zahrajeme naše notoricky známé, ale i méně známé skladby. Určitě nebudou chybět Jez, Prachovské skály, Linda, Dáša Nováková a další. A když si diváci vytleskají přídavek, zahrajeme Jožina z bažin. A když si diváci přídavek nevytleskají, zahrajeme ho stejně," uvedl Mládek podle tiskové zprávy.

Dodal, že některé písničky budou provázeny "živými klipy" Lenky "Kalamity" Šindelářové nebo Jana Mrázka, publikum uslyší monology Milana Pitkina, Lenky Plačkové a Libuny Roubychové. Vedle několika Mládkových historek a anekdot program oživí ruský hudební imitátor Seva Moskvin.

Mládkovo turné:

Turné Ivana Mládka začne 17. října v ČEZ Aréně v Pardubicích a skončí 2. listopadu ve Sportovní hale Euronics ve Zlíně. Vstupenky na jsou v prodeji na Ticket Art v cenách od 190 do 690 korun.

Kandidatura na prezidenta
Název Poslední turné před zvolením prezidentem prý neznamená, že by Mládek zvažoval vstup do boje o prezidentský úřad.  "Já bych to nechal na lidech, ať si sami tipnou, zda jde o pravdivou informaci či žert. Ty, kteří věří, že budu kandidovat, bych rád ujistil, že svou kandidaturu beru naprosto vážně, a až se stanu prezidentem, chci svou funkci vykonávat zodpovědně a poctivě, ale s Banjo Bandem budu jezdit po koncertech dál," sdělil Mládek.

Ivan Mládek - svěží vánek z normalizace

"Na druhou stranu, někdo by přeci jen mohl vzít náš slogan vážně a na koncert raději nepřijít... Zodpovědně tedy prohlašuji, že prezidentskou kandidaturu opravdu nechystám."

Mládek vystupuje od roku 1966 s různými soubory z oblasti jazzu a country music. Působil ve skupinách Storyville Jazz, K.T.O., White Stars a Mustangové, od počátku 70. let pak s vlastní kapelou Banjo Band. Je autorem více než 400 písní, píše humoristické povídky, recesistické pohádky a scénáře, kreslí humorné obrazy a vtipy. Televizním divákům je znám jako moderátor a spoluautor pořadů Čundrcountry show a Country estráda.

Televizní stanice TV Barrandov vysílala jeho sitcomy Cyránův ostrov a Noha 22. Na začátku února u příležitosti jeho sedmdesátin vyšla kompilace jeho hitů s názvem Jožin z bažin a dalších 80 písní. Mládek také převzal diamantovou desku za 1,507.200 prodaných hudebních nosičů, které vydával od roku 1971 na značkách Panton a Supraphon.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!