Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mossová chce přestavět historickou vilu

Lidé

  7:30
LONDÝN - Britská topmodelka Kate Mossová se chystá údajně přestavět svou historickou vilu v Londýně.

Kate Mossová foto: Reuters

Jak oznámil deník Daily Mirror, sedmatřicetiletá modelka žádá stavební úřad o povolení přístavby nové kuchyně a vestavby fitness-centra do suterénu. Sousedé protestují, protože to považují za poškozování památkově chráněné stylové vily z 19. století.

"Plánuje obrovské satelitní zařízení, které se bude na střeše starého domu vyjímat stejně hnusně jako nyní moderní bezpečnostní kamery. To je plivnutí do tváře památkové ochraně," cituje bulvární Daily Mirror jednoho rozhořčeného občana.

Přestavba památkově chráněné vily by měla stát 2,5 milionu liber (asi 70 milionů Kč). V domě z významných osobností dříve žili spisovatelé Samuel Taylor Coleridge (1772-1834) a J. B. Priestley (1894-1984).

Větvička
,
Kate Mossová, přezdívaná "větvička" pro svou štíhlost, proslula jako velmi mladá. Tvář modelů velkých značek jako Chanel či Calvin Klein se ale dostala v 90. letech na titulní stránky novin kvůli údajné drogové závislosti.

Svatba Kate Moss

V roce 2005 byla donucena k veřejné omluvě kvůli fotkám, na nichž je zachycena se svým tehdejším přítelem Dohertym, jak šňupe kokain v nahrávacím studiu. Doherty byl opakovaně odsouzen za držení drog. Nedávno se Mossová provdala za muzikanta Jamieho Hince, svatbu měli v malém kostelíku ve vesnici Southrop v jižní Anglii.

Autoři: ,

Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA
Rozdáváme ovocné pochoutky ZDARMA

Ovoce, nebo čokoláda? Zapojte se do testování a ochutnejte oboje najednou! Šnek BOB přichází s novinkou v podobě ovocných pochoutek v čokoládě....