Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Na Ples v Opeře dorazí hvězda Formule 1 Mika Häkkinen

Lidé

  6:15
PRAHA - Hostem Plesu v Opeře, který se uskuteční 7. února v pražské Státní opeře, bude dvojnásobný mistr světa Formule 1 a jeden z nejpopulárnějších pilotů tohoto motoristického sportu, finský jezdec Mika Häkkinen. Slavný závodník přijal osobní pozvání od topmodelky Terezy Maxové, jejíž nadaci Ples v Opeře již tradičně podporuje.

Pilot Formule 1 Mika Häkkinen s partnerkou Markétou Remešovou Kromotovou. foto: ČTK

Häkkinen se aktivně zapojí do charitativní dražby pro Nadaci Terezy Maxové. „Mohu potvrdit, že náš čestný host Mika Häkkinen věnuje do dražby zajímavý a cenný osobní předmět, který se vztahuje k jeho hvězdné kariéře v kokpitu Formule 1,“ uvedla ředitelka Plesu v Opeře Zuzana Vinzens.

Häkkinen a jeho partnerka Češka Markéta Remešová Kromotová se po dceři Elle Emílii loni dočkali rovnou dvojčat. Před měsícem se jim ve Francii narodili dcera Lynn Maria a syn Daniel Pauli. 

Z Plzně do Monaka

S o deset let mladší Markétou Remešovou žije Häkkinen od roku 2007. Häkkinenova partnerka pochází z Plzeňska a v Plzni se na konci listopadu 2010 narodila i jejich první dcera. Nyní žijí převážně v Monaku. Z prvního manželství s finskou manželkou Erjou má Häkkinen dvanáctiletého syna Huga a o tři roky mladší dceru Julii.

Tématem Plesu v Opeře 2015 bude umění žít (Savoir Vivre). Pořadatelé poprvé ve volbě tématu nebudou odkazovat k žádnému aktuálnímu výročí ani osobnostem vážné hudby. Tématu bude odpovídat občerstvení, které nabídne lahůdky, jako jsou šneci na bylinkovo-česnekovém másle. 

Charitativní dražba ve prospěch Nadace Terezy Maxové dětem

Součástí plesu opět bude charita. Loňský ples vynesl rekordních 745 000 korun na charitativní účely Nadace Terezy Maxové dětem a projektu Srdcerváči.cz. Finance pořadatelé získali díky aukci, výraznou položkou k výtěžku přispěl tenista Radek Štěpánek.

Hvězdou plesu byl loni britský operní pěvec Paul Potts. Ples v Opeře v posledních letech moderoval Marek Eben. Letos se k moderátorskému mikrofonu poprvé postaví Leoš Mareš.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!