Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejlépe placenou celebritou roku je již počtvrté Winfreyová

Lidé

  13:00
NEW YORK - Nejlépe placenou celebritou roku je již čtvrtý rok po sobě slavná americká moderátorka Oprah Winfreyová. Žebříček hodnocení sestavil finanční server Forbes.com, podle něhož si královna talk-show od května loňského roku do letošního května vydělala 165 milionů dolarů (téměř 3,3 miliardy korun).

Oprah Winfreyová foto: Reuters

Winfreyová se zatím nedočkala velkého úspěchu své televize OWN, kterou provozuje ve spolupráci s firmou Discovery Communications, ale peníze jí přinášejí její pořady jako Dr. Phil, Rachael Ray, The Dr. Oz Show a další mediální produkty.

V těsném závěsu za Winfreyovou co do výdělku je filmový režisér Michael Bay, jehož akční dobrodružný film Transformers: Dark of the Moon loni vydělal 160 milionů dolarů. Kromě vstupného se na Bayových příjmech podílel i prodej hraček.

Třetí příčku se 130 miliony dolarů obsadil podle hodnocení Forbes další filmový režisér Steven Spielberg. Pomohlo mu k tomu uvedení jeho filmů Tintinova dobrodružství a Válečný kůň a televizního seriálu Smash. Spielberg byl jedním z jeho producentů.

Další filmový režisér Jerry Bruckheimer vydělal za hodnocené období 115 milionů dolarů, čímž se zařadil na čtvrté místo žebříčku. Peníze mu přinesly televizní programy a filmy, hlavně pak Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna.

První pětici uzavírá rapper a hudební producent Dr. Dre, který vydělal 110 milionů dolarů většinou prodejem části svého podílu vlastní edice sluchátek ve vlastní firmě Beats Electronics.

Do první desítky nejlépe placených celebrit se podle hodnocení Forbes. com dostal ještě herec a producent Tyler Perry s výdělkem 105 miliónů dolarů, rozhlasový a televizní moderátor Howard Stern s 95 milióny dolarů, spisovatel James Patterson s 94 milióny dolarů, filmový producent George Lucas s 90 milióny dolarů a hudební producent a televizní osobnost Simon Cowell s 90 milióny dolarů.

Autor: