Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Norská princezna vítala v Indii děti svých přátel gayů

Magazín

  7:00
OSLO - Norská korunní princezna Mette-Marit se na podzim vydala na soukromou cestu do Indie, aby se postarala o dvojčata, která tam porodila náhradní matka norskému homosexuálnímu páru. Jeden z gayů údajně pracuje pro královský palác a společně se svým partnerem jsou prý blízkými přáteli princezny.

Norská princezna Mette-Marit foto: Reprofoto

Pár gayů, který si v indické metropoli Dillí najal náhradní matku, aby jim porodila dítě, měl do Indie jet osobně přivítat dvojčata na svět. Muži ale měli problém při vyřizování indických víz, a princezna se proto nabídla, že je zastoupí. V indické porodnici ji prý považovali za chůvu.

Princeznin výlet se uskutečnil v říjnu a Mette-Marit ho teprve nyní potvrdila. Podle mluvčí královského dvora Marianne Hagenové princezna odcestovala do Indie 23. října, když problémy s vyřizováním indických víz zabránily norským rodičům dítěte dorazit včas k porodu. Hagenová uvedla, že princezna "nechtěla děti nechat o samotě". Dva dny po narození údajně dvojčata odvezla z kliniky a starala se o ně na blíže neupřesněném místě. Setrvala s nimi, dokud nepřijeli příbuzní dětí a nakonec v listopadu i jejich otcové, kteří s nimi minulý týden přiletěli do Norska.

Náhradní mateřství je byznys

Princeznina pomoc může v Norsku vyvolat diskusi, protože norské úřady opakovaně odrazují Nory od hledání náhradních matek v zahraničí. V Indii se náhradní mateřství stalo lukrativním byznysem. Podle norského tisku dosáhly zisky tohoto "průmyslu" v Indii letos 2,3 miliardy dolarů.

Náhradní matky z ciziny využívá stále více norských párů, ať už homosexuálních či heterosexuálních, které z nějakých důvodů nemohou mít vlastní děti. Řada z nich ale čelí problémům, kupříkladu s udělením norského občanství pro své potomky narozené v cizině.

Princezna Mette-Marit, která je neurozeného původu a dříve pracovala jako servírka a prodavačka, je manželkou následníka trůnu Hakona. Sama má pohnutý život, s korunním princem mají dvě děti, otcem jejího prvního syna je ale muž označovaný za násilníka, opilce a narkomana. V červenci loňského roku princeznina bratra zastřelil na ostrově Utöya terorista Anders Behring Breivik.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Testujeme: Jak vybrat správné čočky pro astigmatismus?
Testujeme: Jak vybrat správné čočky pro astigmatismus?

Nosíte čočky a máte astigmatismus očí? Víte, kde nakoupit ty správné, které vám rozhodně nebudou dráždit oči? Redakce testovala za vás! Chcete...

Mohlo by vás zajímat