Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Obvinění ze sexuálního zneužití jsou lživá, řekl zpěvák Richard policii

Lidé

  10:00
LONDÝN - Policie v souvislosti s vyšetřováním údajného sexuálního zneužití vyslechla britského zpěváka Cliffa Richarda. Oznámila to televizní stanice BBC s odvoláním na zpěvákova mluvčího. Richard se prý s policisty setkal dobrovolně a nebyl zadržen ani z ničeho obviněn.

Zpěvák Cliff Richard. foto: Reuters

Vyšetřování se týká případu z 80. let. Výslech přišel nedlouho poté, co policisté 14. srpna prohledali Richardův dům v Berkshiru. Policejní mluvčí tehdy řekl, že vyšetřují zneužití chlapce mladšího 16 let v hrabství South Yorkshire v 80. letech. Nikdo zatím nebyl zatčen. Richard veškerá obvinění odmítá.

ČTĚTE TAKÉ:

"Sir Cliff Richard plně spolupracoval s policisty a zodpověděl jejich otázky," uvedl zpěvákův mluvčí. "Uvedl, že obvinění jsou naprosto lživá. S policií bude i nadále spolupracovat. Nic dalšího v této chvíli sdělovat nebude," dodal.

Cliff Richard

Třiasedmdesátiletý Richard patří k nejúspěšnějším a nejznámějším britským zpěvákům s více než padesátiletou kariérou. Prodal přes 21 milionů singlů a před rokem vyšlo jeho 100. album. V roce 1995 dostal titul Sir a byl mezi umělci, kteří v roce 2012 vystoupili na koncertu v Buckinghamském paláci u příležitosti 60. výročí kralování Alžběty II.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!