Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Těhotná Špotáková v ústraní: Konečně mám klid

Lidé

  18:40
PRAHA - V letošní atletické sezoně bude na sportovní světové scéně chybět jedna z největších českých hvězd, dvojnásobná olympijská vítězka Barbora Špotáková.

Barbora Špotáková. foto: MARFA - Michal Sváček

Za pár týdnů vymění souboje v oštěpařském sektoru za docela jiné starosti: stane se poprvé matkou. "Malinko jsem nervózní, ale to k tomu patří," říká v rozhovoru pro MF DNES a iDNES.cz.

Začátkem loňského listopadu 31letá oštěpařka oznámila: "Přerušuju kariéru, s partnerem Lukášem čekám potomka." 

Barbora Špotáková s přítelem.

Poté, co v prosinci převzala ocenění pro nejlepší českou sportovkyni roku 2012, se stáhla do ústraní, přestěhovala se na venkov a naordinovala si mediální klid. Poslední rozhovor před porodem vznikl po emailu.

V uplynulém období si dvojnásobná olympijská šampionka ze všeho nejvíc užila - klid.  "Za posledních sedm let jsem ho měla opravdu málo. Pořád jsem byla ve shonu, neustále - přes veškeré svátky a víkendy - jsem věděla naprosto přesně, co mám dělat. Samostatné rozhodování o volném čase mi opravdu chybělo."

Barbora Špotáková.

Maximálně si dopřávala spánek, procházky v lese se svojí fenkou, ale občas si zašla do Prahy do divadla. "Dost vařím, učím se péct, prostě se naprosto přirozeně připravuju na rodinný život. Mám ráda práci na zahradě, ale kvůli dlouhé zimě jsem si na ní musela počkat."

ČTĚTE ZDE:

Sportování postupně omezila, své kolegy z tréninkové skupiny Jana Železného na dálku nenápadně kontroluje a jednou už se jí o oštěpu zdálo. "Dobré znamení je, že se na oštěp už docela těším," nechala se slyšet.

V nejbližších týdnech ji však čekají jiné než sportovní emoce.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!