Sobota 15. června 2024, svátek má Vít
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Plačící Oprah Winfreyová v rozhovoru popřela, že je lesba

Lidé

  21:05
LOS ANGELES - Americká moderátorka Oprah Winfreyová popřela v nejnovějším vydání talkshow televize ABC, že je lesba. Celebritě až tryskaly slzy, když vysvětlovala, jak zdrcující jsou neustálé spekulace o jejím dlouholetém přátelství s blízkou přítelkyní, který by se dal přirovnat například ke vztahu dcery s matkou anebo dvou sester.

Oprah Winfreyová foto: Reuters

Ve velmi emotivně laděném rozhovoru s moderátorkou Barbarou Waltersovou, který televize odvysílá ve čtvrtek, se Winfreyová rozhodla pochybnosti o svém sexuálním zaměření jednou provždy rozetnout.

"Je mi matkou, kterou jsem nikdy neměla. Je sestrou, kterou by chtěl každý. Je přítelkyní, kterou si každý zaslouží. Neznám lepšího člověka," prohlásila Winfreyová, marně se snažící potlačit slzy, o Gayle Kingové, s níž se zná přes dvě desítky let.

Oprah Winfreyová

"Dohání mě to k pláči, protože myslím na to, že jí jsem to niky takhle
neřekla," dodala černošská moderátorka a požádala o kapesník.
Kingová a Winfreyová, kterým je oběma 56 let, se seznámily v 80. letech, když pracovaly v baltimorské místní televizi. Stala se z nich v pracovním i osobním styku nerozlučná dvojice, což brzy vyvolalo spekulace médií, že mají lesbický vztah.

Nejsem lesba, ani druh nějaké lesby
"Nejsme lesba. Nejsem ani druh nějaké lesby. A důvod, proč mě to rozčiluje, je, že to znamená, že si o mě někdo musí myslet, že lžu. To za prvé. A za druhé, proč by se to mělo skrývat? To není způsob, jakým vedu svůj život," dodala Winfreyová. V rozhovoru moderátorka také hovořila o svém více než dvacetiletém vztahu s podnikatelem Stedmanem Grahamem, s nímž má společný dům.

Winfreyová má na ABC vlastní talkshow, kterou sledují pravidelně miliony Američanů. V květnu příštího roku ji ale po 25 letech trvání ukončí. Od ledna totiž spouští vlastní televizní stanici OWN ve spolupráci s firmou Discovery Communications.

Autoři: ,