Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

S Jacksonem se rozloučila rodina i známí z Hollywoodu

Lidé

  8:49
LOS ANGELES - Na hřbitově Forest Lawn v Glendale nedaleko Los Angeles byl ve čtvrtek večer místního času pohřben Michael Jackson. S "králem popu" se během soukromého obřadu rozloučili jeho příbuzní a nejbližší přátelé. Jacksonova rodina na hřbitov přijela s více než hodinovým zpožděním. Michael Jackson zemřel 25. června v necelých 51 letech na selhání srdce po předávkování silným anestetikem.

Elizabeth Taylor foto: Reuters

Na příbuzné zpěváka před obřím mauzoleem, kde se obřad konal, čekalo asi 200 pozvaných smutečních hostů. Kromě jiných mezi nimi byla herečka Elizabeth Taylorová, s níž si byl Jackson velmi blízký. Přišla také jeho bývalá manželka Lisa Marie Presleyová a hrdina filmů Sám doma Macaulay Culkin.

Mnoho podrobností o obřadu není známo. Jacksonovo tělo bylo uloženo v bronzové, pozlacené rakvi vyložené modrým sametem, která podle serveru tmz.com stála přibližně 25.000 dolarů (přes 447.600 korun). Zpěvákovy děti prý daly svému otci do rakve dopisy na rozloučenou. Jackson bude pochován v kryptě v mauzoleu.

Hřbitov a monumentální mauzoleum jsou místem posledního
odpočinku dalších velikánů zábavního průmyslu, jako jsou Humphrey Bogart či Walt Disney.

Pohřeb měl podle původních plánů začít při západu slunce, ale Jacksonovi rodiče a děti Prince Michael, Paris a Prince Michael II. přijeli teprve po setmění. Koloně asi třiceti limuzín, které je vezly, mávaly stovky zpěvákových fanoušků. V Kalifornii panuje velmi horké, vlhké počasí, ještě večer tam bylo 32 stupňů.

Jacksonovi synové a bratři měli všichni červené kravaty a na rukách
smuteční pásky. Paris se s otcem přišla rozloučit v černých šatech s bílým límečkem a manžetami.

Policie uzavřela vzdušný prostor
Na obřad neměli přístup novináři. Televize přenášely příjezd smutečních hostů na hřbitov, ale když před mauzoleum dorazil vůz se zpěvákovou rakví, byl přenos přerušen. Policie kolem hřbitova již dříve postavila zátarasy a uzavřela nad ním vzdušný prostor.

Smuteční hosté dostali devítistránkovou pozvánku, na které jsou fotografie Michaela Jacksona z dětství i dospělosti. Na jeho první stránce je podle agentury DPA citát ze zpěvákovy knihy Dancing The Dream z roku 1992.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!