Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Slovenský prezident Gašparovič se stal Nejhloupější celebritou

Lidé

  8:13
BRATISLAVA - Slovenský prezident Ivan Gašparovič se stal vítězem ankety Nejhloupější celebrita 2012, kterou mezi čtenáři uspořádal slovenský bulvární list Nový Čas. Prezidentská kancelář se prý k výsledkům šestého ročníku ankety zatím nevyjádřila. Hlavu státu "proslavila" přeřeknutí, která poznamenala jeho veřejné projevy.

Slovenský prezident Gašparovič byl zvolen nejhloupější celebritou. foto: Reuters

Rok 2012 byl prý v tomto ohledu mimořádný, a světlo světa tak spatřila vyjádření jako "Organizace spojených nádorů", nebo "Máte to bílé na černém", píše cas.sk, který zveřejnil i "hitparádu" Gašparovičových přebrebtů.

Gašparovič podle webu dostal přes 36 procent odevzdaných hlasů a daleko tak předstihl jiné slovenské politiky nebo lidi ze showbyznysu, které čtenáři zvolili do první desítky. Tu se shodným počtem 2,08 procenta hlasů uzavírají zpěvák Patrik "Rytmus" Vrbovský a hudební producent Jaroslav Slávik, kteří byli mimo jiné porotci v televizních talentových soutěžích Česko Slovenská Superstar, respektive Česko Slovensko má talent.

Předloňským vítězem ankety se stal šéf slovenských lékařských odborů Marián Kollár. Ten označil za okupanty české armádní lékaře, kteří na Slovensku během stávky doktorů vypomáhali.

Autoři: ,