Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Syn člena Pink Floyd jde na více než rok do vězení

Lidé

  16:00
LONDÝN - Syn kytaristy skupiny Pink Floyd Davida Gilmoura Charlie byl v Londýně odsouzen k 16 měsícům vězení za násilné výtržnosti, jež loni v prosinci provázely protesty britských studentů. Při výtržnostech byl i napaden konvoj, v němž jel korunní princ Charles se svou manželkou Camillou.

Syn kytaristy skupiny Pink Floyd při protestu foto: ČTK

Charlie Gilmour se při květnovém stání k vině přiznal. Soud navíc vyslechl svědectví, že si před incidentem vzal mimo jiné LSD.
Soudce Nicholas Price upřesnil, že pětadvacetiletý Gilmour nastoupí do vězení po svých závěrečných zkouškách na univerzitě a že bude možné ho propustit po osmi měsících.

Protesty vypukly kvůli rostoucímu školnému na britských univerzitách. Během studentských protestů mladík zneuctil jeden z nejvýznamnějších válečných památníků v centru Londýna, na který se pokusil vyšplhat po visící vlajce.

Fotografie vlajícího Gilmoura se objevila v britských bulvárních listech. Vyskočil také na kapotu jednoho z automobilů s ostrahou následnického páru, který jel do divadla. A na kontě má i rozbitou výlohu jednoho obchodu a utržení nohy figuríně.

Gilmour se za svoje řádění omluvil, nicméně další ostudu si tento student historie na Cambridgeské univerzitě vysloužil svým tvrzením, že netušil, na jakém památníku to vlastně visí.

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...