Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Tina Turnerová se ve Švýcarsku vdala za svého přítele

Lidé

  18:00
ŽENEVA - Tina Turnerová, ve Spojených státech narozená popová zpěvačka proslavená takovými hity, jako je například Private Dancer, se o víkendu ve Švýcarsku vdala za svého dlouholetého přítele.

Tina Turner při svém vystoupení v pražské O2 aréně. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Zpráva o svatbě se dostala na veřejnost až nyní s tím, že na tuto neděli novomanželé chystají ještě buddhistickou ceremonii, napsala agentura AFP. Třiasedmdesátiletá zpěvačka a sedmapadesátiletý Erwin Bach, který působí v nahrávacím průmyslu, se vzali při diskrétním obřadu na břehu Curyšského jezera v Kusnachtu v severním Švýcarsku.

Tina Turnerová

Tina Turnerová, která se narodila jako Anna Mae Bullocková v Tennessee, za sebou má pět desetiletí dlouhou hudební kariéru s takovými hity, jako Simply the Best či We Don't Need Another Hero. Do Švýcarska se s Bachem přestěhovala v roce 1995. Z očí veřejnosti se stáhla po svém posledním turné v letech 2008/2009.

Podle informací švýcarského tisku pár sňatek oslaví ještě v neděli během buddhistické ceremonie na svém panství v Kusnachtu pořádané pro 120 hostů. Účastnit se mají slavná jména hudebního světa, jako je David Bowie, Eros Ramazzoti či Sade, a také například televizní moderátorka Oprah Winfreyová.

Všichni hosté prý byli požádáni, aby přišli v bílém, napsal švýcarský týdeník Schweiz am Sonntag.

Samotná novomanželka, která letos vyměnila americký pas za švýcarský, bude mít na sobě šaty od italského návrháře Giorgia Armaniho, dodal list, který nezveřejnil zdroj svých informací. Turnerová s Bachem už prý rozeslali dopisy sousedům, v nichž se předem omlouvají za případný hluk.

Autoři: ,