Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na buddhistickou svatbu Turnerové se sjeli i prominenti

Lidé

  7:09aktualizováno  21:10
ŠVÝCARSKO - Na buddhistický obřad, který završil svatbu americké rockové zpěvačky Tiny Turnerové s jejím dlouholetým německým přítelem Erwinem Bachem, se do Švýcarska sjela řada prominentů a hvězd. Na zpěvaččině usedlosti v Küsnachtu na břehu Curyšského jezera nechyběla například známá televizní moderátorka Oprah Winfreyová, italská popová hvězda Eros Ramazzotti nebo módní návrhář Giorgio Armani, informovala agentura DPA.

Tina Turner při svém vystoupení v pražské O2 aréně. foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Třiasedmdesátiletá Turnerová a sedmapadesátiletý Bach uzavřeli formální civilní sňatek před týdnem. Nedělní "svatební slavnost", jak o ní píší agentury, měla jejich sňatek zpečetit podle tradic buddhismu, ke kterému se Turnerová hlásí od 70. let. Podle informace magazínu Schweizer Illustrierte patřilo k ceremonii "vodní požehnání", při němž hosté lijí sezdanému páru na ruce vodu.

Hostů bylo do sídla Turnerové, podobajícího se zámku, pozváno kolem 120, napsala DPA. Na oslavu přijel také britský popový zpěvák David Bowie či britská hudebnice Sade. Usedlost, o výměře 5500 čtverečních metrů, byla vyzdobena zhruba 70.000 růžemi, které si Turnerová nechala přivézt z Nizozemska.

Švýcarská svatba roku

Všechny hosty novomanželský pár na pozvánce podle médií požádal, aby se dostavili v bílém oděvu, což vychází z buddhistických tradic. Řada hostů dorazila podle DPA ve smokingu, dámy pak skutečně v bílém.

Reportéři ani fotografové neměli na švýcarskou "svatbu roku" přístup. Pohled na sídlo z jezera zakryla velká zástěna, která má účastníkům oslavy poskytnout soukromí. Událost přilákala do Küsnachtu i fanoušky Turnerové. Jedna z fanynek ale během dlouhého čekání před vilou zkolabovala a lékaři ji převezli do nemocnice.

Kvůli velkému návalu zvědavců a fotografů policie pozemek kolem sídla královny rock´n´rollu v Küsnachtu uzavřela. V okolí vily stojící na břehu Curyšského jezera byla zakázána i lodní doprava.

Vodní policie toto opatření zdůvodnila bezpečnostními důvody. Chtěla tak prý předejít případným nehodám plavidel způsobeným jejich velkým počtem na vodě. Turnerová ale o toto mimořádné opatření nepožádala, zdůraznil mluvčí policistů.

ČTĚTE TAKÉ:

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!