Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vousatá Conchita skončí příští Vánoce v krabici, naznačil transvestit

Lidé

  11:15
VÍDEŇ - Rakouský transvestitický zpěvák Thomas Neuwirth, vystupující pod uměleckým jménem Conchita Wurstová, se chystá začátkem nového roku natočit své první album a Vánoce nejspíš stráví jako muž. V nedávném rozhovoru s AFP a dalšími médii také nevyloučil, že jednou zcela odloží svou současnou ženskou podobu.

Navzdory předpokladům, že zvítězí Švédsko, vítězství mohla nakonec slavit Conchita Wurst z Rakouska. foto: Reuters

Nové studiové album bude Neuwirth natáčet již v lednu a únoru, ale ještě prý není rozhodnuto o jeho hudebním stylu. „Dostávám písničky z celého světa. Je nádherné, že autoři ve mně vidí něco dostatečně zajímavého na to, aby mi zaslali své písně, svá děťátka,“ řekl šestadvacetiletý umělec, který v květnu pro Rakousko vyhrál písňovou soutěž Eurovize.

Vítězem letošního ročníku písňové soutěže Eurovize se stal rakouský travesti...
Fanynky Conchity Wurst si na znamení podpory také namalovaly vousy.
Rakouský prezident Heinz Fischer s vousatou zpěvačkou Conchitou Wurst
Tato vousatá zpěvačka zpočátku vyvolávala nesouhlasné reakce v některých...

Neuwirth si je vědom toho, že sláva většiny předchozích vítězů Eurovize brzy pominula a že rok 2015 bude rozhodujícím obdobím pro potvrzení jeho setrvání na výsluní.

ČTĚTE TAKÉ:

„Pracuji na tom, aby se nezavřely dveře, které jsem nyní otevřel,“ zdůraznil vousatý zpěvák, který na podzim dokázal udržovat pozornost médií vystoupením v pařížském kabaretu Crazy Horse, ale i návštěvou Evropského parlamentu v Bruselu a vídeňského sídla OSN, kde hovořil s generálním tajemníkem světové organizace Pan Ki-munem.

Vlajkonoš kampaně za práva homosexuálů

V roce 2015 se letošní vítěz Eurovize s písní Rise like a Phoenix také zúčastní organizace příští soutěže, a to formou, o níž ještě nebylo rozhodnuto. Finále dalšího ročníku Eurovize se odehraje v květnu ve Vídni.

Conchita Wurstová se také stala vlajkonošem kampaně za práva homosexuálů a transsexuálů, ale asi ve větší míře, než si sama přála. „Nevnímám se jako politická osobnost. Hovořím o lidských právech, chci jen, aby všichni byli respektováni. To nemá být politika, alespoň pro mne to není. Respekt by měl být jednou z nejpřirozenějších věcí ve společnosti,“ je přesvědčen transvestit.

Conchita a Tom

„Ani nevím, zda Conchita někde bude trávit Vánoce. Možná ji uložíme do krabice,“ odpověděl Rakušan na otázku, kde Conchita Wurstová stráví vánoční svátky předtím, než se uzavře do studia. Při odpovědi podle AFP vypadaly její oči zamyšleně.

„To je to, co zbožňuji na skutečnosti být současně Conchita a Tom. Jako Conchita jsem světlo, dávám rozhovory, pózuji fotografům. A pak na druhé straně je Tom, ten nesmělý a nudný chlapec. A takový jsem moc rád ve svém soukromém životě. Rád jím pizzu! To je dobrá rovnováha. Budu Conchitou, dokud to bude zábavné,“ vysvětlil transvestit.

Slíbil, že shodí zdobné šaty a dlouhou černou paruku „dříve, než bude vypadat jako nějaká stará drag queen“, tedy muž, který se svým oblečením a zábavným chováním stylizuje do role ženy.

Vousatá zpěvačka počesku

Hudební ceny předával i extragantně vypadající Leoš Mareš, který si zřejmě vzal za vzor vítězku letošní Eurovize Conchitu Wurst

Letos v květu se uskutečnil 23. ročník hudebních cen Anděl. Slavnostním večerem provázela Adéla Banášová a Jiří Škorpík, ceny předávali moderátoři předešlých udílení Cen Anděl, například Leoš Mareš, Marta Jandová, Ewa Farna a Tomáš Klus, Richard Krajčo, Těžkej Pokondr i moderátor prvních "českých Grammy" Martin Hrdinka.

Leoš Mareš se ukázal v přestrojení za vousatou zpěvačku, postavu známou ze sousedního Rakouska.

Na rozdíl od předchozích ročníků pořadatelé rozhodli, že se hlasování neuskuteční v přímém přenosu. Hlasovalo se elektronicky do konce dubna.

Autoři: ,